MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Петербурзьку філію «Меморіалу» визнали «іноземним агентом»

12.12.2013   
Ольга Гончарова

Петербурзький антидискримінаційний центр «Меморіалу» визнаний Ленінським районним судом міста «Іноземним агентом». Про це в четвер, 12 грудня, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на організацію.

Суд задовольнив усі вимоги прокуратури і зобов’язав «Меморіал» подати заяву для внесення у відповідний реєстр Мінюсту.

Як заявили в «Меморіалі», представник організації не заперечувала отримання коштів на правозахисні проекти від міжнародних фондів, проте підкреслила, що антидискримінаційний центр повністю незалежно формує свій порядок денний і визначає пріоритети у своїй діяльності.

Прокуратура просила зобов’язати «Меморіал» зареєструватися в якості «іноземного агента» у зв’язку з публікацією доповіді «Цигани, мігранти, активісти - жертви поліцейського свавілля», яка була надіслана до Комітету ООН проти катувань як альтернативна крядовій доповіді. На останньому засіданні представник наглядового відомства заявив, що під визначення «іноземний агент» підпадає уся діяльність «Меморіалу».

Антидискримінаційний центр «Меморіал» є одним з двох - разом з благодійною історико-просвітницькою правозахисною громадською організацією - петербурзьких філій однойменного правозахисного товариства. Організація займається, зокрема, проблемами дискримінації, расизму і вихованням толерантності.

У кінці вересня керівник «Меморіалу» Арсеній Рогинский заявив, що жодна з регіональних організацій правозахисного суспільства не реєструватиметься в якості іноземного агента.

Прокурори зажадали зареєструватися в якості «агентів» від трьох організацій: правозахисного центру «Меморіал» в Москві, антидискримінаційного центру «Меморіал» в Петербурзі і пермського молодіжного «Меморіалу».

12.12.2013

 

 

 Поділитися