MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Комітет Ради Європи проти катувань проводить переговори на високому рівні в Україні

20.12.2013    джерело: www.cpt.coe.int
Переговори були організовані у зв’язку з діями міліції 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності та 1 грудня 2013 року на вулиці Банковій у Києві.

20.12.2013 – Представники Європейського комітету з попередження катувань і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (КЗК) 13 і 19 грудня 2013 року в Києві провели переговори на високому рівні з українською владою.

Переговори були організовані у зв’язку з діями міліції 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності та 1 грудня 2013 року на вулиці Банковій у Києві. За різними даними, що підтверджуються відеоматеріалами, які є у відкритому доступі, співробітниками міліції була використана надмірна сила при розгоні і затриманні демонстрантів.

Представники уряду публічно вибачилися за дії міліції 30 листопада 2013 року. Вони також вказали, що відповідними органами були ініційовані перевірки стосовно способу здійснення вищезазначених дій.

Основною метою переговорів на високому рівні було отримання детальної інформації щодо всіх затриманих осіб у контексті триваючих демонстрацій у Києві та розслідувань, які були розпочаті після скарг затриманих демонстрантів на жорстоке поводження з боку співробітників правоохоронних органів. Крім того, були обговорені заходи, вжиті відповідними органами, щоб запобігти майбутнім випадкам жорстокого поводження та/або надмірного застосування сили під час дій міліції.

Представники КЗК зустрілися з Віталієм Захарченком, міністром внутрішніх справ, Віктором Ратушняком, заступником міністра внутрішніх справ, Максимом Райком, заступником міністра юстиції, Миколою Чинчиним, начальником Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ, а також з Олександром Дукою, заступником голови Державної пенітенціарної служби.

Крім того, вони провели зустрічі Віктором Пшонкою, генеральним прокурором, Віталієм Біліусом, першим заступником генерального прокурора, та Лілією Фроловою, заступником генерального прокурора.

Відбулися також зустрічі з Валерією Лутковською, парламентським уповноваженим з прав людини, і Юрієм Бєлоусовим, головою департаменту Національного превентивного механізму Офісу Уповноваженого з прав людини, а також з представниками кількох неурядових організацій.

Серед представників КЗК були Латіф Гусейнов, Голова Комітету, Джордже Алємпієвич і Джордж Тугуши, члени Комітету, а також Майкл Неурутер, начальник департаменту у Секретаріаті Комітету.

Переклад Вадима Човгана

 Поділитися