MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисниця подала заяву до міліції на молодих регіоналів, які збирають гроші на «стабільність»

23.12.2013   
Георгій Кобзар
Кримська правозахисниця Олександра Дворецька подала заяву до міліції, в якій просить притягнути до відповідальності організаторів збору коштів на «стабілізацію політичної ситуації». Прислухавшись до порад УрядуУкраїни, даний збір грошей вона розцінили як шахрайство.

Кримська правозахисниця Олександра Дворецька подала заяву до Київського райвідділу міліції м. Сімферополя, в якій просить притягнути до відповідальності організаторів збору коштів на «стабілізацію політичної ситуації». Прислухавшись до порад Кабінету Міністрів України, даний збір грошей вона розцінили як шахрайство.

Як повідомляє інформаційний портал «События Крыма», 17 грудня 2013 р. у центрі Сімферополя О. Дворецька отримала листівку із закликом до кримчан приєднатися до «руху зі стабілізації політичної ситуації в Україні». Листівка була підписана «штабом зі стабілізації політичної ситуації», але вихідних даних (наклад, відповідальний за випуск, місце друку) у ній зазначено не було. У той же вечір Олександра перерахувала 30 гривень для того, щоб «підтримати стабільність у державі».

Пізніше з Інтернет-ЗМІ вона дізналася, що гроші під виглядом «штабу зі стабілізації ситуації» збирає кримська республіканська громадська організація «Молоді регіони», код ОКПО якої збігається з кодом, зазначеним в оголошенні про збір коштів. Керівником цієї організації є бізнесмен і депутат Сімферопольської міськради від Партії регіонів Ярослав Гончаров. При цьому призначенням платежу від тих, хто перераховує гроші, вимагають вказувати не «стабілізацію» чи то «покращення» ситуації в країні, а «добровільне пожертвування на здійснення статутної діяльності».

«Я не мала наміру спонсорувати статутну діяльність кримських «Молодих регіонів», а хотіла, щоб політична ситуація в країні стабілізувалася демократичним шляхом. Тому я вважаю, що стала жертвою шахраїв, які замість реквізитів громадської «штабу зі стабілізації політичної ситуації» вказують на листівках для збору коштів розрахунковий рахунок громадської організації, яка є юридичною особою», – зазначила Дворецька.

На її думку, керівник організації, відповідальний за створення листівок, обманним шляхом заволодіває майном (грошовими коштами) громадян.

У зв’язку з цим правозахисниця просить міліцію внести інформацію про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань, провести належне розслідування викладених фактів та вжити заходів для встановлення винуватців та інших потерпілих від шахрайських дій.

Нагадаємо, 18 грудня Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ закликів громадян не піддаватися на фальсифікації з боку шахраїв, які пропонують перерахувати кошти на стабілізацію політичної ситуації в країні. Кабмін наголосив: «Просимо керівників і громадян бути пильними та не надавати «фінансову допомогу» шахраям. А якщо комусь відомо, хто це робить, необхідно повідомити правоохоронні органи і таким чином захистити суспільство від шахрайства».

 Поділитися