MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чергова «порнографічна» справа

06.01.2014   
Сергій Григор’єв

Олександр Чижов, відомий тим, що 16 грудня 2013 р., напередодні 66-річчя Миколи Азарова, влаштував на харківському Євромайдані перфоманс з «врученням» прем’єру українсько-російського словника та лопати, 4 січня 2014 року був затриманий працівниками міліції та звинувачений у поширенні порнографії.

Ні, міліціонери не визнали лопату порнографічним символом. Вони нібито знайшли «полуничку» в Інтернеті та вважають, що саме Олександр її поширював. Тому «брали» Чижова як злісного злочинця.

«Близько 11:30 у 100 метрах від зупинки міського транспорту «Харківський м’ясокомбінат» по просп. Гагаріна у м. Харкові мене «зустріли» 5 співробітників УБОЗ, заштовхали в затоновану машину зі звичайними номерами та відвезли до Червонозаводського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області», – написав О. Чижов на своїй сторінці у «Фейсбуці».

«По дорозі один з міліціонерів відібрав мій мобільний телефон, без понятих та без протоколу вилучення. У райвідділі мене завели до каб. №14 слідчого Володимира Бабушкіна та почали звинувачувати у розповсюдженні порнографічних матеріалів через мережу Інтернет (через переписку на сайті соцмережі «Вконтакті») – за статтею 301 ч. 2 КК України. Крім того, в мене взяли паспорт і зробили його копію. При цьому той співробітник, який забрав мій телефон, переписав з нього собі на аркуш контакти, нічого не пояснюючи», – згадує Олександр Чижов.

І додає, що «правоохоронці» погрожували вилученням домашнього та робочого комп’ютерів, дзвінками на роботу, сусідам, родичам та знайомим з повідомленням про те, що він нібито займається розповсюдженням порнографічних матеріалів.

О. Чижов відмовився давати свідчення без адвоката. Йому виписали повістку на 10:00 08.01.2014, коли він повинен з’явитися для дачі показань, «поки що в якості свідка». Свідка чого – незрозуміло.

Олександр зазначає, що, коли він прийшов додому і ввійшов до Інтернету, виявилося, що його сторінка на сайті «Вконтакті» «зламана», і він не може отримати до неї доступ. Функція відновлення паролю також не працює.

А прес-служба ГУМВС України в Харківській області вже поспішила відзвітуватися, що «04 січня 2014 року до Червонозаводського райвідділу міліції звернувся 23-річний чоловік з заявою про те, що невстановлена особа у всесвітній мережі Інтернет в одній з соціальних мереж розповсюджує мультимедійну інформацію, яка містить в собі порнографічний зміст. Того ж дня оперативниками Червонозавідського райвідділу міліції був затриманий 33-річний чоловік, який обґрунтовано підозрюється в скоєнні вказаного кримінального правопорушення».

І «про всяк випадок» додає, що санкція ч. 2 ст. 301 Кримінального кодексу України (ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) передбачає позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією порнографічної кіно- та відеопродукції, засобів її виготовлення і демонстрування.

Нагадаємо, минулого року Вінницький суд посмертно виправдав правозахисника Дмитра Гройсмана через відсутність складу злочину у справі про «поширення порнографії», яку міліція «відшукала» на його сторінці у соціальній мережі.

 Поділитися