MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чорний четвер

18.01.2014   
Інна Сухорукова
Влада в Україні оголосила війну громадянському суспільству. Пакет законів, прийнятий з грубим порушенням регламенту одночасно с бюджетом фактично скасовує всі основні права і свободи громадян: свободу слова ,свободу мирних зібрань, свободу асоціацій, свободу пересування, право на приватність, тощо.

Влада в Україні оголосила війну громадянському суспільству. Пакет законів, прийнятий з грубим порушенням регламенту одночасно с бюджетом фактично скасовує всі основні права і свободи громадян: свободу слова , свободу мирних зібрань, свободу асоціацій, свободу пересування, право на приватність, тощо.

Це робиться абсолютно брутально і нахабно і відбувається тоді, копи єдиним виходом з глухого куту були б мирні переговори. Але здається, влада навмисно йде на загострення ситуації в країні, бо прийняття таких законів робить неможливим будь-яке мирне врегулювання системної кризи, в яку занурилася країна через антинаціональні дії української влади.

Тепер, після прийняття цих законів, Майдан просто не може розійтись, бо країну можуть охопити масові репресії.

Залишається тільки гадати, що змусило партію влади зробити такий божевільний крок: панічний жах перед Майданом, дивна впевненість, що сила на їхньому боці, чи просто нерозсудливість. Але на такі кроки за все існування незалежної України не наважувались жодні політики. Ситуація в суспільстві доведена до вищої точки кипіння. І чим це все закінчиться – не знає ніхто.

Цивілізований світ вже жорстко відреагував на прийняття ганебних законів. Сполучені Штати, Європа, ОБСЄ різко засудили закони, ухвалені Верховною Радою.

Але після непідписання угоди про асоціацію владі, здається, абсолютно байдуже, що про неї думає і говорить світ. Отже, і США, і Європа мають нарешті ввести персональні санкції проти представників влади, включаючи керівництво ВР і окремих депутатів. Усе інше ні до чого не призведе. Бо влада зірвалась з ланцюга, в неї поїхав дах.

Зараз ситуація в Україні залежить від кожного громадянина. Масові протести показали, що мільйони українців не хочуть і не будуть жити в державі, де їх свобода і права для влади нічого не варті. Але влада не хоче цього зрозуміти. Тепер перезавантаження владних структур і дострокові вибори - це єдина реальність, яку треба відстоювати. До вчора, до чорного четверга, ще можна було думати про якісь перемовини, вимагати відставки силовиків, покарання винних у побитті студентів тощо. Але тепер усе це – вже в минулому. Ми прокинулися в нових реаліях, з якими жити в країні далі просто неможливо. Є думка, що ці закони такі безглузді, що вони не будуть працювати. Думаю, що їх прийняли для того, щоб застосовувати вибірково правосуддя, сподіваючись таким чином залякати протестувальників. Зараз від кожного з нас, від кожного українця залежить, в якій країні ми будемо жити. Треба протипоставити насильству свою жорстку громадянську позицію.

 

 

 

 Поділитися