MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Злочини на ґрунті ненависті залишаються серйозною проблемою Росії

11.02.2014   
Юрій Нужний
Від подібних нападів у минулому році в 32 регіонах Росії загинули 20 людей, у тому числі в Москві – 8, а в Санкт-Петербурзі – 3.
Москва і Санкт-Петербург лідирують за підсумками 2013 року серед російських регіонів за кількістю нападів на ґрунті ксенофобії та національної ворожнечі. Як повідомляє «Радіо Свобода», всього, за даними правозахисників, від подібних нападів у минулому році в 32 регіонах Росії загинули 20 людей, у тому числі в Москві – 8, а в Санкт-Петербурзі – 3. Понад 170 чоловік були поранені. Серед постраждалих – в основному вихідці з Центральної Азії та Кавказу. При цьому дослідники відзначають, що в порівнянні з попередніми роками суттєво зросла кількість постраждалих серед релігійних груп і представників ЛГБТ-спільноти. При цьому зменшилася кількість нападів на представників молодіжних і лівих течій. До речі, раніше Єврокомісія піддала критиці дії російської влади щодо боротьби з расизмом і ксенофобією, назвавши їх «недостатніми».
 Поділитися