MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Верховний комісар ООН з прав людини закликає припинити кровопролитні сутички в Україні

20.02.2014   
Георгій Кобзар
Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей закликала всі сторони проявляти максимальну стриманість, адже 18 лютого вже 22 особи були вбиті під час зіткнень у Києві.

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей закликала всі сторони проявляти максимальну стриманість, адже вже 22 особи були вбиті під час зіткнень у Києві між спеціальними загонами міліції та протестуючими.

Як повідомляє глобальний сайт ООН, Н. Піллей заявила 19 лютого 2013 р.:

«Я рішуче засуджую ці вбивства і настійно закликаю уряд і протестуючих діяти для розрядження напруженості й вжити оперативних заходів, щоб знайти мирний шлях подолання існуючої кризи.

Я також закликаю до термінового і незалежного розслідування задля встановлення фактів і відповідальності, у тому числі щодо можливого застосування надмірної сили, та для забезпечення підзвітності за ці смертоносні зіткнення.

Я знову закликаю до дотримання права на мирні зібрання, як це передбачено міжнародним правом в галузі прав людини, яке має дотримуватися.

Україні потрібен діалог між конфліктуючими сторонами, з повагою до політичних та юридичних зобов’язань країни, заснований на міжнародних стандартах в області прав людини, а також рекомендаціях, розроблених міжнародною системою захисту прав людини.

Моє Управління готове запропонувати допомогу щодо можливих реформ, що стосуються дотримання прав людини».

Інформаційний портал ООН нагадує, що 18 лютого ситуація в Україні набула значного погіршення із застосуванням насилля, після того як протестувальники зробили спробу підійти до Парламенту перед початком вирішальних дебатів щодо відновлення Конституції 2004-го року, яка могла би значно обмежити повноваження президента. Поліція відкрила вогонь гумовими кулями, а також використала шумові і димові гранати з вантажівок, а деякі протестуючі кидали пляшки із запальною сумішшю і цеглу. Принаймні 22 осіб було вбито, серед них журналісти, співробітники міліції та протестуючі. Міністерство охорони здоров’я повідомило, що 241 особа була доставлена до лікарні.

 

 Поділитися