MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

25 високопосадовців, причетних до злочинів проти людяності

22.02.2014   
Георгій Кобзар
Громадська комісія з розслідування порушень прав людини назвала 25 українських чиновників, причетних до злочинів проти людяності.

Громадська комісія з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні оприлюднила список вищих посадових осіб, причетних до неправомірного застосування сили проти учасників акцій протесту. Відповідне повідомлення опубліковано на сайті Комісії. На цьому етапі до списку вже включено 25 осіб:

1. Віктор Янукович – екс-президент України.

2. Андрій Клюєв – глава Адміністрація президента України, екс-секретар РНБО.

3. Сергій Арбузов – виконуючий обов’язки прем’єр-міністра України.

4. Віталій Захарченко – екс-міністр внутрішніх справ.

5. Віктор Пшонка – екс-генеральний прокурор України.

6. Андрій Портнов – перший заступник глави Адміністрації Президента України.

7. Олена Лукаш – міністр юстиції України.

8. Юрій Бойко – віце-прем’єр-міністр України.

9. Леонід Кожара – міністр закордонних справ України.

10. Володимир Рибак – голова Верховної Ради України.

11. Микола Азаров – екс-прем’єр-мінстр України.

12. Олександр Попов – екс-голова КМДА.

13. Володимир Сівкович – заступник секретаря РНБО.

14. Валерій Коряк – начальник ГУ МВС України в м. Києві.

15. Петро Федчук – заступник начальника ГУ МВС України в м. Києві.

16. Володимир Олійник – народний депутат України.

17. Олександр Єфремов – народний депутат України.

18. Юрій Мірошниченко – народний депутат України.

19. Вадим Колесніченко – народний депутат України.

20. Михайло Чечетов – народний депутат України.

21. Олександр Царьов – народний депутат України.

22. Олена Бондаренко – народний депутат України.

23. Геннадій Кернес – міський голова Харкова.

24. Михайло Добкін – голова Харківської ОДА.

25. Володимир Константинов – голова Верховної Ради АР Крим.

Як заявив голова комісії Володимир Василенко (колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу з Югославії), таке рішення Комісії, зокрема, узгоджується з намірами Ради Європейського Союзу, а саме, якнайшвидше визначити список українських високопосадовців, щодо яких буде застосовано персональні санкції.

За результатами вивчення додаткової інформації, Комісія розширюватиме список таких українських посадовців. В майбутньому цей перелік може бути взятий за основу при формуванні списку підозрюваних для органів українського та міжнародного правосуддя.

Василенко також зазначив, що Комісія вже долучилася до кампанії масової подачі громадянами України заяв до Європейського суду із прав людини зі скаргами щодо порушення їхнього права на свободу мирних зібрань, передбаченого Конституцією України та Європейською конвенцією з прав людини та основоположних свобод.

Довідка «ПЛ»:

Комісія з розслідування порушень прав людини в Україні створена 27 січня 2014 р. Її діяльність спрямована на розслідування порушень прав людини під час реалізації громадянами права на мирні зібрання, починаючи з 30 листопада 2013 р. Голова Комісії – Володимир Василенко. До складу Комісії увійшли також Олег Березюк, Станіслав Шевчук, Йосип Зісельс, Євген Сверстюк, Василь Кисіль, Микола Козюбра, Данило Курдельчук, Микола Сірий, Василь Овсієнко, Григорій Омельченко, Мирослава Антонович, Станіслав Батрин, Володимир В’ятрович, Катерина Левченко, Руслана Лижичко, Олена Суслова, Михайло Басараб. Секретар комісії – адвокат Юрій Кушнір.

Комісія працює за трьома основними напрямками – відновлення порушених прав громадян, інформаційно-роз’яснювальна робота, формування «Чорної книги порушень прав людини в Україні».

Коментар «ПЛ»:

Взагалі кажучи, ця публікація Комісії, яка складається із відомих правників, дивує. Для того, щоб стверджувати, що конкретні особи причетні до злочинів проти людяності, треба провести розслідування, судовий процес і отримати відповідний вирок суду. Тому такі назви щонайменше некоректні і легко можуть викликати дифамаційний позов. Бо презумпція невинуватості діє навіть щодо керівників злочинного режиму. Поява деяких фігурантів в цьому списку для мене є дивною . Якщо ви вже стверджуєте таке, треба подати бодай невеличке обґгрунтування, про які саме дії чи бездіяльність ідеться.

На мою думку, треба не списки друкувати, а вимагати прповедення розслідування, і найскорішого! Наприклад, що це за спецпідрозділ, чиї снайпери вбили так багато людей? Хто давав накази про застосування сили? Чому постійно використувавуалася надмірна сила в порушення навіть українського законодавства, не кажу вже про міжнародні стандарти.

Євген Захаров

 Поділитися