MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Криму викрадають українських військових та перешкоджають роботі міжнародних представників

06.03.2014   
Юрій Нужний

5 березня 2014 р. невідомі особи викрали спецпосланця Генсека ООН і генерала Держприкордонслужби України. Пізніше обоє були звільнені.

У МЗС України поінформували, що спеціального посланника Генерального секретаря ООН Роберта Серрі, який приїхав з місією до Криму, захопили невідомі: «Серрі повідомив, що його автомобіль в Сімферополі заблокували невідомі озброєні люди в уніформі й зазначили, що у них команда відвезти його в аеропорт. Він відмовився їхати, та його утримують фактично в заручниках».

Пізніше стало відомо, що Серрі знаходився біля Штабу військ берегової оборони ВМС України. Група озброєних людей заблокувала його машину, змусила вийти з неї. Роберт Серрі зайшов в кафе-магазин, розташований неподалік, після чого так звані «самооборонці» його там заблокували.

Через деякий час до магазину підійшла група приблизно з 40-50 громадян з прапорами Росії і Криму, які вигукували проросійські гасла і не випускали нікого з приміщення.

Однак кілька людей у камуфляжі та журналісти зробили живий коридор, через який Серрі пройшов до мікроавтобуса, на якому зміг виїхати. Під конвоєм міліції спецпосланник ООН попрямував в аеропорт.

Роберт Серрі планував дати прес-конференцію, але у зв’язку з інцидентом скасував її.

Крім того, того ж дня в Ялті невідомі викрали директора Департаменту персоналу Адміністрації Держприкордонслужби України генерал-полковника Михайла Коваля.

«Близько 40 невідомих викрали його біля Ялтинського дивізіону катерів морської охорони Держприкордонслужби України», – повідомили в прес-службі прикордонного відомства.

У Держприкордонслужбі повідомили, що група осіб, у складі якої були переважно байкери, відтіснила генерал-полковника від офіцерів, з якими він вийшов за КПП, і силою заштовхали його у позашляховик. Автомобіль зник у невідомому напрямку.

Пізніше стало відомо, що викрадачі звільнили Михайла Коваля.

Як повідомлялося раніше, «самооборона» заблокувала представника ОБСЄ з питань свободи слова Дунью Міятович, яка проводила зустріч з редакторами кримських ЗМІ і громадськими діячами в будівлі готелю «Україна» в Сімферополі.

Нагадаємо, з 27 лютого збройні формування без розпізнавальних знаків блокують і захоплюють військові та державні об’єкти України в Криму.

1 березня Рада Федерації Росії одностайно підтримала «пропозицію» президента Росії Володимира Путіна про введення військ в Україну .

Українська сторона заявляє, що на території Криму знаходиться велика кількість російських військовослужбовців без будь-яких розпізнавальних знаків. Російське Міноборони цю версію категорично спростовує, заявляючи, що ці озброєні люди, багато з яких носять георгіївські стрічки, є членами «бригад самооборони Криму».

Відкіля у «самооборонців» раптово взялися БТР, новітня стрілецька зброя та військова амуніція, російська сторона не пояснює. Можливо, тому, що вигадати такі пояснення неможливо.

 Поділитися