MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Генеральна Асамблея ООН підтвердила територіальну цілісність України

28.03.2014   
Юрій Нужний

27 березня 2014 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що підтверджує територіальну цілісність України.

Документ був підготовлений делегаціями Німеччини, Канади, Коста -Ріки, Литви, Польщі та України.

За ухвалення резолюції проголосували 100 членів Генеральної Асамблеї, проти – 11: Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Росія, Судан, Сирія, Венесуела і Зімбабве. Ще 58 делегацій, включаючи Китай, утрималися.

У резолюції підкреслюється, що «референдум, проведений в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014, не маючи законної сили, не може бути основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя».

Члени Генеральної Асамблеї підтвердили свою прихильність суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно-визнаних кордонах. Вони закликали всі держави «відмовитися і утримуватися від дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності і територіальної цілісності України, в тому числі будь-яких спроб змінити кордони України за допомогою загрози силою або її застосування або інших незаконних засобів».

У резолюції також міститься заклик до країн не визнавати будь-яку зміну статусу АР Крим і Севастополя

Ухвалений Генеральною асамблеєю ООН документ містить звернення до міжнародної спільноти не визнавати зміни кордонів України та утримуватися від будь-яких дій, які можна було б витлумачити як визнання зміни статусу.. Крім того, резолюція закликає продовжувати пошук дипломатичних шляхів розв’язання кризи і не визнавати результати референдуму у Криму. Росія у тексті резолюції, однак, не згадується.

Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, західні дипломати звернули увагу на той факт, що кількість країн, які підтримали документ, була більшою, ніж очікувалось. Вони зауважують, що тут не допомогли й «агресивні лобістські старання» Москви.

Виступаючи під час засідання Генасамблеї ООН, виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця знову заявив:

«Протягом минулого місяця ми були свідками найбільш кричущого порушення міжнародного права після створення ООН. Після двох тижнів військової окупації цілісна частина України була силою анексована державою, яка раніше зобов’язалася гарантувати незалежність, суверенітет і цілісність моєї країни відповідно до Будапештського меморандуму. Ця агресія була ретельно продумана з таким розрахунком, щоб здійснити її у момент, коли Україна формує уряд. Зараз, всупереч усьому, такий уряд сформовано, і він продовжує працювати. Метою цієї агресії було також підірвати президентські вибори в Україні».

Нагадаємо, що після того, як у Раді Безпеки Росія наклала вето на проект резолюції щодо референдуму про статус Криму, дипломати заявили про можливість голосування за відповідним проектом в Генеральній Асамблеї .

Щоправда, на відміну від рішень, прийнятих в Раді Безпеки, які носять обов’язків характер, резолюції Генеральної Асамблеї мають статус рекомендацій.

 Поділитися