MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Росії та Білорусі затримують активістів за підтримку України

31.03.2014   
Георгій Кобзар
У Москві затримали 3-х активістів, що стояли в одиночних пікетах з портретами євромайданівців, які загинули 18-20 лютого в Києві. А в Мінську міліція затримала колишнього політв’язня Славоміра Адамовича... через жовто-блакитну стрічку.

30 березня 2014 р. у Москві затримали 3-х активістів, що стояли в одиночних пікетах з портретами євромайданівців, які загинули 18-20 лютого в Києві. А в Мінську міліція за жовто-блакитну стрічку затримала колишнього політв’язня Славоміра Адамовича.

Затримані в Москві – Сергій Яковлєв, Дмитро Зворикін та Марк Гальперін – вийшли на Тверську вулицю, дотримуючись вимоги для проведення одиночних пікетів – відстані в 50 метрів один між одним, з портретами загиблих українців у руках.

Таким чином вони збиралися вшанувати пам’ять загиблих 40 днів тому євромайданівців з «Небесної сотні».

За словами затриманих, поліцейські не звинувачували їх у порушенні правил одиночного пікетування, але затримали у зв’язку з «нестабільною ситуацією в країні» для проведення «роз’яснювальної бесіди».

При цьому поліцейські відібрали паспорти у 2-х з 3-х затриманих.

Того ж дня у Мінську на вході в метро «Могильовська» міліція затримала поета, колишнього політв’язня Славоміра Адамовича. Формальна причина затримання – «з’ясування особистості», але справжня, як розповів Адамович, пов’язана з… жовто-блакитною стрічкою на його одязі.

«Кілька днів виходжу в місто з жовто-блакитною стрічкою на одязі. Це мій знак солідарності з українцями в їх боротьбі з окупантами з Росії. Розбираючись з моєю особистістю, по телефону начальству виразно говорило, що «у нього була жовто-блакитна стрічка, що з ним робити», – розповів Адамович.

Подібні дії з боку правоохоронців у Росії та Білорусі щодо місцевих громадських активістів, які підтримали українську революцію, вже неодноразово відмічали журналісти й правозахисники.

 Поділитися