MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Як жителю Печеніг Ресурсний центр допоміг

31.03.2014   
Юрій Нужний
Завдяки підтримці правозахисників, усі питання щодо оформлення спадщини на землю були вирішені швидко, якісно і професійно.
На жаль, ніщо не вічне під місяцем. Баба Зіна, що проживала в селі у Печенізькому районі Харківської області, та завжди вирізнялася працьовитістю й енергією, померла на 84-му році життя. Після неї єдиному спадкоємцеві – онукові Анатолію, жителю Печеніг, залишилися старенький, але добротний будинок і земельний пай. Щоправда, державний акт на землю бабуся десь загубила (або поклала в настільки надійне місце, що знайти його так і не вдалося). Анатолій давно мріяв зайнятися садівництвом, от тільки біля його оселі землі було, як кіт наплакав. Тому він вирішив опанувати земельний наділ, що залишила йому бабця, щоб налагодити вирощування яблук та груш – і сім’ї на вітаміни, і на продаж (для фінансової підтримки родини). Але щоб вступити у спадок, потрібно було зібрати і правильно оформити масу документів, а також витратити «купу» часу, грошей і нервів. Намагаючись знайти вихід із ситуації, Толя випадково натрапив на оголошення в місцевій газеті з інформацією про те, що Ресурсний центр з земельних питань, який діє на базі «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи, надає правову допомогу селянам Харківщини в захисті їхніх земельних та майнових прав. Зателефонувавши за вказаним номером, він дізнався, коли буде проведено черговий виїзд фахівців Ресурсного центру до Печенізького району, та записався на прийом. Принісши всі наявні документи зі своєї справи, Анатолій навіть не очікував, що представники громадської організації зможуть допомогти йому вирішити практично усі питання, пов’язані з його правовою проблемою. Голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов так організував процес роботи Ресурсного центру, що Анатолій отримав весь комплекс консультативної юридичної допомоги з питань: - складання заяви до нотаріальної контори на прийняття спадщини; - оформлення в БТІ нового техпаспорту на будинок; - підготовки технічної документації на землю; - перевірки паперів на наявність помилок; - оформлення документів права власності на успадковане майно у нотаріуса. Завдяки підтримці правозахисників, усі питання були вирішені швидко, якісно і професійно. І в даний час Анатолій, ставши законним власником майна, що дісталося йому у спадок, перейшов до практичної реалізації мрії щодо розбудови садівничого господарства, і вже приступив до весняних робіт з облаштування майбутнього саду. Нагадаємо, з січня 2014 р. на базі «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи було створено Ресурсний центр, який надає правову допомогу селянам Харківщини в захисті їх земельних та майнових прав. Ресурсний центр діє в рамках реалізації проекту «Захист та просування прав селян-власників землі та майнових паїв», що реалізується низкою неурядових правозахисних організацій на теренах Харківської, Чернігівської та Хмельницької областей за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження». Ресурсний центр ЧПГ здійснює виїзну роботу у Чугуївському, Печенізькому та Шевченківському районах Харківщини.
 Поділитися