MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Якщо кінь здох, то з нього треба злазити

01.04.2014   
Віктор Козоріз
31 березня у Харкові низка громадських організацій спробувала створити Громадську раду при обласному управлінні ДАІ.

31 березня 2014 р. у Харкові низка громадських організацій спробувала створити Громадську раду при обласному управлінні ДАІ.

Домовленість про утворення такої Ради було досягнуто під час круглого столу, що проходив минулого тижня за участю нового начальника УДАІ в Харківській області Ігоря Швидкого та його заступників.

Після цього члени ініціативної групи розробили проект Положення про Громадську раду, виписали її повноваження і т.п. Як не дивно, але на установчі збори з’явився практично увесь керівний склад УДАІ в Харківській області, на чолі із заступником начальника управління Артуром Побережцем.

Ми думали, що це для того, аби підтримати гарну ініціативу громадськості, а виявилося – навпаки, щоб її завалити. Представникам ДАІ та активістам деяких громадських організацій не сподобався проект Положення про Громадську раду і прописані в ній контрольні функції. Тому навколо цього положення розгорілася гостра дискусія.

Зрештою, після двохгодинних спорів, Громадську раду вирішили створити, але з тимчасовим керівництвом, яке має доопрацювати проект Положення і за тиждень провести нові установчі збори з формування Ради.

Боюсь, з цього роя не вийде... нічого. Під час вимушеної дискусії з громадськими активістами працівники ДАІ виявили повне нерозуміння принципів функціонування громадянського суспільства і його можливостей. Довелося пояснювати офіцерам міліції, хто кого наймав на роботу і хто кого має контролювати. Зрозуміли далеко не всі…

Тому вважаю, що виправити ситуацію на дорогах може тільки повна ліквідація ДАІ і створення на її базі абсолютно нової структури (дорожньої поліції) з новими функціональними повноваженнями, принципами роботи та кадрами.

Як казав один мій знайомий, якщо кінь здох, то з нього треба злазити.

Віктор Козоріз, голова Громадської спілки захисту пішоходів

 Поділитися