MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За політикою забули про довкілля

18.04.2014   
Юрій Нужний

Ані слова немає про чисте навколишнє середовище, енергозбереження та зменшення енергоспоживання у передвиборчих програмах 8 провідних кандидатів у президенти України.

Про зміни клімату не йдеться взагалі у жодній. Це ставить під сумнів, що їхні автори дійсно переймаються добробутом населення, – вважають у Всеукраїнській громадській організації «Національний екологічний центр України».

Енергетичну незалежність країни, на думку учасників президентських перегонів, забезпечать нові копальні та свердловини (наприклад, «розвинення видобутку власних корисних копалин», «збільшення видобутку вітчизняних нафти та газу»), а економічне зростання – розвиток промисловості («створення спільних великих агрокомплексів та підприємств»).

Але ніхто з кандидатів не бере до уваги, як втілення таких амбітних планів насправді позначиться на стані довкілля та якості життя населення. Застосування запропонованих вище екстенсивних практик, впроваджених ще за радянських часів, обходиться українцям дуже дорого. Щороку в шахтах гине близько сотні робітників. Через спалювання вугілля на ТЕС і ТЕЦ у повітря потрапляють речовини, що спричиняють хвороби серцево-судинної системи та дихальних шляхів.

А субсидії в енергетичному секторі стрімко зростають та вже сягнули 7, 5% від усього ВВП.

«В довгостроковій перспективі Україна могла б отримати вигоди від перенаправлення коштів, які зараз йдуть на дотації, у фінансові механізми, що сприятимуть використанню потенціалу енергоефективності країни», – переконаний координатор енергетичної програми НЕЦУ Артур Денисенко.

В НЕЦУ зазначають, що майбутньому главі держави слід не допустити ситуації, за якої б уряд ігнорував право громадян на безпечне довкілля.

 Поділитися