MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Таку медичну працівницю саму слід лікувати (додано відео)

19.04.2014   
Юрій Шершень
Вже побитих та закривавлених євромайданівців, яких навіть самі нападники залишили у спокої, насамкінець взялася штовхати ногами котрась істерична жінка незрозумілого віку, яка невдовзі виявилася... медиком.

«Під час мітингу поблизу парку Шевченка у м. Харків, біля виходу зі станції метро «Університет», на площі Свободи, відбулася конфліктна ситуація. Проросійськи налаштованими громадянами були побиті активісти Євромайдану. Внаслідок чого останні отримали тілесні ушкодження. За даним фактом 13 квітня 2014 року було відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (злісне хуліганство із застосуванням предметів для нанесення тілесних ушкоджень)», – так виглядає сухе міліцейське повідомлення, опубліковане на офіційному сайті ГУМВС України в Харківській області.

Звіряче побиття, кадри якого облетіли ЗМІ та Інтернет, нікого не залишило байдужим. Але найбільше обурило всіх те, що вже побитих та закривавлених євромайданівців, яких навіть самі нападники залишили у спокої, насамкінець взялася штовхати ногами котрась істерична жінка незрозумілого віку.

Встановити її особистість допомогло відео з міста події. Виявилося, що проросійська активістка, яка завзято любить Путіна та так не зносить «бандерівців», що готова добивати навіть зранених співгромадян на догоду своїй ненависті, є… медичним працівником. (Зараз інші лікарі борються за життя 25-річного харків’янина Володимира, викладача Харківського національного аерокосмічного університету ім. Жуковського, кандидата технічних наук, якого била ногами О.).

Як повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook, в ході проведення слідчо-оперативних заходів була встановлена підозрювана – громадянка О. 1961 р.н., мешканка міста Чугуєва Харківської області. 17.04.2014 громадянка О. була доставлена до слідчого відділу Харківського міського управління ГУ МВС України в Харківській області. З нею проводяться слідчі дії.

18 квітня Ленінський районний суд Харкова обрав запобіжним заходом для О. цілодобовий домашній арештом і несення електронного браслету стеження. Представник підозрюваної наполягав на частковому арешті – з 21.00 до 07.00, мотивуючи це тим, що його клієнтці потрібно ходити на роботу до Харківського пологового будинку № 1. Проте суддя прийняв сторону обвинувачення. Сама підсудна та її адвокат від коментарів відмовилися.

А от член Харківської правозахисної групи адвокат Роман Лихачов надав коментар для «Прав людини» щодо того, чим може загрожувати О. її надмірна «активність»:

- Важко давати моральну оцінку таким відверто аморальним діям, оскільки навіть під час війни з зовнішнім ворогом поранених полонених лікують, а не добивають. В Україні, в ситуації неоголошеної війни, лють і ненависть, на жаль, іноді доводять частину наших громадян до вчинків, що знаходяться поза межами людяності та здорового глузду. І таким діям відповідну кваліфікацію визначає вже Кримінальний кодекс.

КК України передбачив наступне: якщо людина перебуває в явній небезпеці, і хтось проходить мимо та, замість того, щоб допомогти потерпілому, навпаки, завдає йому якоїсь шкоди, такі дії можна розглядати як склад кримінального злочину. Адже ст. 135 КК України (залишення в небезпеці) містить припис, що завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані й позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, – карається обмеженням або позбавленням волі на строк до 2 років. При цьому, такі діяння (чи то бездіяльність), якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.

Враховуючи, що О. є медичним працівником, вона, побачивши побиту й поранену людину, зобов’язана була надати хворому термінову допомогу. Ненадання допомоги медичним працівником, відповідно до ст. 139 КК України, якщо останньому було завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для хворого, – карається різними видами санкцій аж до виправних робіт на строк до 2 років. Те саме діяння, якщо воно таки спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні (мається на увазі медичні) посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

А хуліганство (ст. 296 ККУ), тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб, – карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 4 років. Такі дії, вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, – караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Так, О. не мала із собою спеціальних предметів, пристосованих для нанесення ушкоджень, але, як видно з поширеного відео, її колеги – мали, тому цілком можуть бути покарані за ч. 4 ст. 296.

PS: один із коментарів в Інтернеті до відео, на якому чугуївська «зірка Ютуба» буцає ногами лежачого закривавленого хлопця, був дуже лаконічним і змістовним: «такого «медика» саму слід лікувати».

 Поділитися