MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Запрошуємо до співпраці!

23.04.2014   

З квітня 2014 р. почала свою діяльність Експертна рада з питань захисту прав людини в системі органів внутрішніх справ та реформування відомства. Експертна рада поставила за мету розробити до листопада цього року Концепцію реформування органів внутрішніх справ та запропонувати цей програмний документ на розгляд Уряду.

Події останніх місяців зробили очевидним готовність уряду покласти в основу нової стратегії МВС України такі прості речі, як вирішення конкретних проблем населення, встановлення з громадами партнерських відносин на засадах рівноправності, розподіл владних повноважень та спільна участь в охороні правопорядку, швидке й ефективне реагування, відкритість інформації. Одночасно органи внутрішніх справ потребують набуття нового статусу – поліції, як сервісної служби, що допомагає народу влаштувати безпечний та законний добробут у власній країні.

Основними принципами реформування МВС при цьому мають виступити загальновизнані засади діяльності поліції у сучасному європейському суспільстві:

1.     Верховенство права
2.     Деполітизація
3.     Демілітаризація
4.     Децентралізація
5.     Оптимізація структури
6.     Підзвітність та прозорість в роботі
7.     Тісна співпраця з населенням та місцевими громадами
8.     Професіоналізація персоналу

Ми переконані, що створення Концепції реформування МВС має стати предметом національного обговорення і врахувати позицію усіх сторін – соціально активних громадян, фахівців ОВС, громадських організацій та органів влади, академічного середовища та міжнародних експертів.

Саме тому діяльність Експертної ради оголошується максимально відкритою для усіх громадян та інституцій громадянського суспільства, а усі бажаючі запрошуються до розробки Концепції реформування МВС.

Нам будуть цікавими усі ваші пропозиції, які ви можете надсилати за декількома каналами зв’язку:

Веб-сайт Харківської правозахисної групи, рубрика «Реформування органів внутрішніх справ» (http://khpg.org/index.php?r=1.22), khpg[@}ukr.net

Відкрита сторінка в Facebook (https://facebook.com/mvsreform)

 

 Поділитися