MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Джемілєва не пустили до «зони російської демократії»

04.05.2014   
Юрій Нужний
Окупаційна російська влада не дозволила лідеру кримськотатарського народу в’їхати на анексовану територію України – через те, що він цю анексію не визнає.
Декілька тисяч кримськотатарських активістів і представників Меджлісу прибули 3 травня 2014 р. до пункту пропуску «Турецький вал» біля Армянська, щоб зустріти свого лідера Мустафу Джемілєва, який за рішенням російської влади став «нев’їзним» у Криму. Кримські татари прибули декількома автоколонами з різних регіонів півострова під національними кримськотатарськими прапорами та державними стягами України. Серед активістів були й дружина лідера кримських татар Сафінар Джемілєва та керівник Меджлісу Рефат Чубаров, глави регіональних меджлісів. Проте щоб побачити свого лідера, їм довелося зіткнутися з озброєним спецназом РФ. Кримським татарам вдалося прорвати кордон російських силовиків. Коли тисячі людей стали рухатися в бік Херсонської області, почулися постріли. Російський спецназ стріляв у повітря. Незважаючи на протистояння, кримським татарам вдалося зустрітися зі своїм лідером. У спілкуванні з однодумцями Джемілєв назвав те, що відбувається, «зоною російської демократії». Далі керівництво Меджлісу і Мустафа Джемілєв попрямували у бік кримського кордону. Однак озброєні люди не пропустили їх, перекривши дорогу декількома блокпостами. До представників кримських татар вийшов в.о. «міністра внутрішніх справ по Республіці Крим» Сергій Абісов, який пояснив, що Джемілєву заборонено в’їзд до Криму, «згідно з російським законодавством». При цьому він не уточнив, які саме закони маються на увазі. Не отримавши виразних відповідей на питання, кримські татари заявили, що готові повернутися додому тільки разом з Джемілєвим, а регіональні меджліси на знак протесту мають намір блокувати дороги в Криму. Однак УРАЛи, БТРи та інша військова техніка разом з озброєними російськими спецназівцями стали на заваді тому, щоб Джемілєв потрапив на Батьківщину – до Криму. Отже, окупаційна російська влада не дозволила громадянину України в’їхати на анексовану територію України – через те, що він цю анексію не визнає.
 Поділитися