MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Луганський КВУ: комісії з виборів Президента України не вповноважені проводити «референдум» 11 травня

11.05.2014   
Дільничні комісії, створені за законом «Про вибори Президента України», можуть проводити голосування тільки 25 травня і, за умови другого туру, 15 червня.

За інформацією Луганського обласного відділення Комітету виборців України, напередодні прес-секретар самопроголошеного «губернатора» Луганщини Болотова заявив, що референдум буде проводитися дільничними виборчими комісіями, створеними для виборів Президента України.

У зв’язку з цим ЛОО КВУ зазначає, що дільничні комісії, створені за законом «Про вибори Президента України», можуть проводити голосування тільки 25 травня і, за умови другого туру, 15 червня. До того ж, з огляду на небезпеку для життя членів виборчих комісій через напади на окружкоми й виборчі дільниці, що неодноразово здійснювалися озброєними людьми, Центрвиборчком сповістив виборчі комісії Луганської області, що в їх роботі оголошено перерву до 12 травня.

Тому «референдум» 11 травня повинні проводити якісь інші комісії, склад яких, за законом про референдуми, слід було б давно опублікувати.

Крім того, більшість ДВК було утворені 6 травня з представників кандидатів у Президенти Гриценка, Клименка, Куйбіди, Ляшка, Порошенка, Тимошенко, Тягнибока і Шкіряка, які проведення «референдуму» 11 травня, м’яко кажучи, не вітають. І важко уявити, що вони дозволять своїм представникам у ДВК займатися проведенням цього «плебісциту».

Нагадаємо, 11 травня у Донецькій та Луганській областях України відбуваються «референдуми» щодо незалежності так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки». Відповідно до законодавства України, ці акції не мають жодної юридичної сили, але активно використовуються місцевими сепаратистами для підриву територіальної цілісності держави.

Проте «референдум» про незалежність ЛНР проходить не на всій території Луганської області. Про це заявила виконуючий обов’язки голови Луганської облдержадміністрації Ірина Верігіна. За словами Верігіної, в північних районах області «референдум» не проходить, незважаючи на те, що «протягом тижня в райони приїжджали озброєні терористи і намагалися залякати місцеве населення».

 Поділитися