MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Товариство «Меморіал» у Росії оголосили «іноземним агентом»

28.05.2014    джерело: За матеріалами ИТАР-ТАСС та сайту www.memo.ru
Ольга Гончарова

Навесні 2013 року прокуратура зобов'язала «Меморіал» зареєструватися як іноземного агента, що було оскаржено правозахисною організацією. Тепер суд не знайшов підстав для задоволення скарги .

Рішення Замоскворецкого суду може бути оскаржене в апеляційній інстанції. Представники «Меморіалу « заявили про необхідність вивчити судовий акт і після цього звертатися до Мосміськсуду.

Представник «Меморіалу» Кирило Коротєєв у суді визнав факт отримання фінансування з-за кордону, але наголосив, що «Меморіал» не займається політичною діяльністю, не здійснює вплив на громадську думку і прийняття державних рішень - а отже, не може бути зарахований до іноземних агентів.

На думку  Кирила Коротеєва, термін «іноземний агент» передбачає, що організація діє в інтересах джерела фінансування, але «Меморіал» не займається діяльністю у будь-чиїх інтересах.

Інший юрист «Меморіалу» Фуркат Тишаєв послався на соціологічні опитування «Левада-центру», згідно з якими 62% населення Росії сприймають словосполучення «іноземний агент» негативно і асоціюють його носія з «ворогом , розвідником, шпигуном».

Відповідно до законодавства Росії, «іноземним агентом» є некомерційна організація, яка отримує грошові кошти та інше майно від іноземних держав, громадян, організацій (в тому числі і міжнародних) і бере участь у політичній діяльності на території РФ в інтересах іноземних джерел.

Раз на півроку «агенти» повинні звітувати про свою діяльність та персональний склад керівних органів, щоквартально - про витрачання грошових коштів і використання іншого майна. Раз на рік органи РФ перевіряють «іноземних агентів», є також позапланові перевірки згідно із повідомленнями ЗМІ стосовно фактів, що свідчать про наявність в діяльності організації ознак екстремізму. Такі перевірки можуть бути позапланові..

«Меморіал» — товариство, котре займається збереженням пам'яті стосовно політичних репресій у СРСР у XX сторіччі та правозахистною діяльністю. Засноване у 1989 році.

Після засідання в суді Олександр Черкасов, голова Ради ПЦ Меморіал» прокоментував: «По-перше, ми не збираємося реєструватися як «іноземний агент». По-друге, ми продовжуємо працювати. По-третє, ми будемо всіма правовими засобами відстоювати не лише чужі, а й свої права. Ми будемо оскаржувати рішення Замоскворецкого суду у вищій інстанції.

Наша скарга лежить в Європейському суді з прав людини.

Життя триває».

 Поділитися