MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Три громадянина померли у Харкові за два тижні, тому що не мали можливості отримати життєво необхідні ліки

03.06.2014   
Програма замісної підтримувальної терапії є життєво важливою для осіб, які більше не бажають приймати вуличні наркотики. За два тижні 3 наркозалежні людини у Харкові померли, але вони мали б жити, якщо б почали приймати життєво необхідні ліки.

4 червня 2014 року о 10.00  у Харківському «Обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІД» (м. Харків, вул. Боротьби, 6) відбудеться круглий стіл «Шляхи поліпшення доступу наркозалежних до програми замісної підтримувальної терапії».

Мета заходу – громадське обговорення рекомендацій Уряду України, Міністерству охорони здоров’я, Державній пенітенціарній службі, Міністерству внутрішніх справ, опрацьованих та викладених у щорічній Доповіді громадських організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я – 2013».

Круглий стіл є завершальним у рамках проекту, який, за підтримки МФ «Відродження», узагальнює роботу  громадських організацій Харківщини з аналізу чинного законодавства України та моніторингу дотримання прав наркозалежних осіб, зокрема, у Харківській області.

До відома: Програма замісної підтримувальної терапії є життєво важливою для наркозалежних людей, які більше не бажають приймати вуличні наркотики. Особи, які проходять курс ЗПТ, є хворими, а не злочинцями, вони отримують шанс одужати, соціалізуватися та позбавитися пагубної звички.

«Ми, наркозалежні споживачі ін’єкційних наркотиків, не маємо можливості припинити вживати «вуличні» наркотичні засоби через те, що ми не можемо стати клієнтами програми ЗПТ. Це відбувається завдяки «бюрократичним бар’єрам», які створюють для нас представники державних органів.

Ті з нас, кому пощастило не заразитися ВІЛ, гепатитом «С», іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом, весь час, доки ми не отримуємо ЗПТ, найбільш підпадають під ризики «отримати» ці інфекційні хвороби. А вже хворі – передати свої інфекції іншим. Весь час ми можемо бути притягнуті до кримінальної відповідальності тільки через нашу хворобу. Наші близькі люди, рідні не мають можливості спокійно жити весь цей час»

За два тижні, поки громадські організації збирали підписи на підтримку розширення програми ЗПТ, у Харкові 3 наркозалежні людини померли, але вони мали б жити, якщо б почали приймати життєво необхідні ліки.

Довідково: У Харківській області, за експертними оціночними даними, кількість споживачів ін’єкційних наркотиків складає 15 300 осіб. На обліку у наркологічній службі перебуває 1 894 споживача ін’єкційних наркотиків, третина з яких є опійними наркозалежними. Кількість учасників програми ЗПТ станом на 01.05.2014 – 189 осіб.

Організатори круглого столу: Громадська організація «Інститут правових досліджень і стратегій», Харківський обласний благодійний фонд «Парус».

Запрошуються представники ЗМІ!

Контактна особа: Андрій Роханський, директор ГО «Інститут правових досліджень і стратегій». Тел.: 050-178-40-42. Email: [email protected]

 Поділитися