MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Звернення Харківської правозахисної групи

04.06.2014   
до Голови ВР Турчинова О. В., прем’єр-міністра України Яценюка А. П., Голови СБУ Наливайченка В. О. щодо вжиття необхідних заходів для організації та проведення евакуації мирного населення з територій, на яких проводиться активна стадія АТО.

Голові Верховної Ради України
Турчинову Олександру Валентиновичу

Прем’єр-міністру України
Яценюку Арсенію Петровичу

Голові Служби Безпеки України
Наливайченку Валентину Олександровичу

Копія:

Уповноваженій
Верховної Ради з прав людини
Лутковській Валерії Володимирівні

Із засобів масової інформації відомо, що на даний момент на території, зокрема, міст Слов’янськ, Червоний Лиман та інших населених пунктів Донецької області проходить активна фаза антитерористичної операції (АТО), спрямована на знешкодження терористів, із застосуванням гранатометів та іншої важкої зброї, а також військової авіації. Незважаючи на всі зусилля української влади запобігти завданню шкоди населенню місць проведення АТО, є випадки руйнування цивільних об’єктів та жертв серед мирного населення.

Оскільки українські військові підрозділи з метою запобігання втечі терористів із зони АТО здійснюють блокування зазначених вище населених пунктів, їхні мешканці, в тому числі сім’ї з дітьми, позбавлені можливості покинути територію ведення бойових дій, а умови для безпечного перебування людей на час ведення бойових дій (бомбосховища тощо) відсутні. Отже, життю і здоров’ю мирних мешканців Слов’янська, Червоного Лиману та інших населених пунктів, де відбувається активна фаза АТО, загрожує реальна загроза.

До Харківської правозахисної група надходить інформація від жителів територій, де проходять бойові дії, що вони не можуть виїхати для тимчасового проживання на час проведення АТО в інші місця.

Враховуючи зазначені обставини, просимо Вас терміново вжити всіх необхідних заходів для організації та проведення евакуації мирних жителів населених пунктів Донецької та Луганської областей, які хочуть покинути території, на яких проходять бойові дії.

З повагою,

Г. В. Токарев
Директор Центру стратегічного судового захисту
Харківської правозахисної групи

Л. М. Клочко
Керівник Громадської приймальні
Харківської правозахисної групи

4 червня 2014 року

 Поділитися