MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Мій будинок був під перехресним обстрілом»

08.06.2014   
Георгій Кобзар
Вимушені переселенці приїжджають до Харківської області.

До Куп’янська прибули перші біженці зі Слов’янська. У корпуси літнього табору заселили близько півтори сотні людей. Переважно це жінки та діти. Основний контингент – жінки і діти. Переселенці перебувають у важкому психічному стані, хвилюються за долю залишеного ними майна.

Для проживання в оздоровчому таборі є всі умови, люди в повній мірі забезпечуються харчуванням. Харківські активісти готують додаткову гуманітарну допомогу для біженців. Однак, в першу чергу, людям потрібна психологічна допомога.

 

Як інформує обласна влада, мешканці з Луганської і Донецької областей також розміщені на території Куп’янського, Борівського та Богодухівського районів. Для їх проживання підготовлено 81 об’єкт у різних частинах регіону. До бази даних переселенців станом на початок червня були внесені 546 осіб, це 85 родин.

Окрім того, на Харківщині працюють телефони «гарячої лінії» для тих, хто переїздить із Криму або Луганщини та Донецької області.

Для вирішення питань, пов’язаних з тимчасовим перебуванням в Харківській області слід звертатися за телефонами: Червоний хрест: (067) 579-42-63; з питань розселення сімей в Харківській області: (057) 705-23-88; з питань виплат соціальної допомоги: (057) 705-26-90, з питань тимчасової та постійної реєстрації: (057) 340-93-10; надання допомоги у працевлаштуванні: (057) 714-96-31, 732-28-78

На «гарячу лінію» вже звернулося 94 людини, в основному з консультаційними питаннями. У службі зайнятості перебуває 8 громадян, 5 осіб працевлаштовано. Переказ пенсій здійснили 80 людям, державна соціальна допомога призначено 51 громадянину. У міграційну службу звернулося 227 осіб, 167 чоловік зареєстровані на постійне місце проживання, 10 громадянам відновлюються документи. За медичною допомогою звернулося 87 громадян, – поінформував голова Харківської облдержадміністрації Ігор Балута.

А тим часом вимушені переселенці облаштовуються на новому місці. І мріють повернутися до мирного життя.

Один з них зазначив в інтерв’ю журналістам: «Я не знаю, хто такі сепаратисти. Я не знаю, хто такі ліві-праві. Просто мій будинок був під перехресним обстрілом. А я хочу жити у мирі».

 Поділитися