MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З «гарячої лінії» на відповідь чекати… 31 день

17.06.2014   

До Харківської правозахисної групи звернувся біженець зі Слов’янська В’ячеслав, за фахом – машиніст залізничного крану. До Слов’янська він приїхав з Донецька у березні цього року, бо у Слов’янську було спокійніше. Втім, недовго. Коли почали, як каже сам В’ячеслав, «пострілювати», він приїхав у Харків до родичів – у першій половині травня. Зі Слов’янська, як каже біженець, він виїхав без проблем – автобусом, який спокійно проїхав повз денеерівський блокпост. На той час у місті ще працювали крамниці, ринок.

Тепер у п’ятиповерхівці, де В’ячеслав мешкав, залишилися лише три родини – їм попросту нікуди їхати. Води й електрики немає. Про це він дізнався з телефонної розмови.

У Харкові В’ячеслав спочатку звернувся по допомогу до районного відділу соцзахисту, звідки його спрямували до обласного відділення. Там йому порадили звернутися до «Червоного хреста» та зателефонувати на безкоштовну Урядову «гарячу лінію» 0 800 507 309, створену «для вирішення питань, пов’язаних з тимчасовим перебуванням в інших регіонах» (таке пояснення, разом із номером телефону, оприлюднене на сайті Міністерства соціальної політики України).

У «Червоному хресті», як каже В’ячеслав, дуже здивувалися й сказали, що в стані допомогти далеко не всім, у першу чергу – багатодітнім сім’ям, та й тим можуть видати тільки по 100 гривень. На урядовій «гарячій лінії» його дзвінок зареєстрували й пообіцяли відповісти протягом 31 (тридцяти одного) дня.

Виходить, держава лише задекларувала «вирішення питань, пов’язаних з тимчасовим перебуванням в інших регіонах». Де жити, як працевлаштуватися, як отримати матеріальну допомогу на перший час? – відповіді немає.

Реально допомагають людям, що опинилися у скрутній ситуації, прості громадяни та громадські організації – збирають кошти, одяг, предмети першої необхідності, а стаття 3 Конституції – «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» – залишається декларацією.

В’ячеслав звертається до центру зайнятості. Також написав до Міністерства соцполітики, Кабміну та Омбудсмана.

Скільки часу чекати на відповідь?

 Поділитися