MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН відзначає погіршення ситуації з правами людини на Донбасі та в Криму

20.06.2014   
Юрій Нужний
Ситуація з правами людини на Сході України погіршилася, кількість озброєних осіб і зброї збільшилася – доповідь ООН.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило доповідь про ситуацію в Східних регіонах України та Криму.

У Криму, згідно з даними ООН, впровадження російського законодавства, перешкоджає реалізації прав і основних свобод людини. «Жителів Криму, відомих своєю проукраїнською позицією, залякують», – сказано в доповіді.

Крім того, мова йде про те, що багато з них можуть зіткнутися із зростанням дискримінації, зокрема у сфері освіти та зайнятості, а лідери та активісти – представники корінного кримськотатарського народу переслідуються і зазнають обмежень у реалізації своїх культурних прав.

«Протягом звітного періоду відбулося погіршення ситуації всіх жителів Криму з приводу їх прав на свободу висловлювання поглядів, мирних зборів, асоціацій, релігій або переконань», – говориться в доповіді.

«Ситуація з дотриманням прав людини в Донецькій і Луганській областях продовжувала погіршуватися. Було зафіксовано збільшення кількості озброєних осіб і одиниць зброї в обох регіонах; представники «ДНР» визнали присутність громадян РФ, у тому числі, з Чечні та інших республік Північного Кавказу, в складі своїх збройних угруповань», – повідомляє представництво ООН в Україні, посилаючись на відповідну доповідь організації.

В ООН відзначають, що ескалація злочинної діяльності, яка призводить до порушення прав людини, більше не обмежується нападами на журналістів, окремих представників, місцевих політиків, держслужбовців і цивільних активістів. «Викрадення, затримання, жорстоке поводження, тортури і вбивства, які здійснюють збройні угруповання, зараз стосуються більш широких груп населення цих двох регіонів, в яких панує атмосфера залякування і, як наслідок, страху», – наголошується в доповіді.

У зв’язку з цим, за даними ООН, кілька тисяч осіб є переміщеними з Донецька і Луганська, вони повідомили про цілеспрямовані напади і залякування активістів та звичайних мешканців з проукраїнськими поглядами.

«Місцеві жителі з районів, які постраждали в результаті бойових дій, все частіше потрапляють під перехресний вогонь між українськими військовослужбовцями і збройними угрупованнями, що призводить до зростання кількості вбитих і поранених», – зазначено в доповіді.

З моменту початку силової операції української армії в Донецькій і Луганській областях загинули 356 осіб. Про це повідомив глава представництва Управління Верховного комісара ООН з прав людини для Америки, Європи і Центральної Азії Джані Магаззені, представляючи доповідь, підготовлену моніторинговою місією УВКПЛ в Україні.

За його словами, ці цифри включають у себе як офіційні дані, так і інформацію, зібрану співробітниками місії на місцях.

«У нашій доповіді ми повідомляємо про 356 загиблих, з яких 257 – це населення, включаючи 14 дітей, ще 11 загинули в Маріуполі, 2 – під час недавніх подій, коли загинули співробітники Компанії «Вода Донбасу», і 86 військових, включаючи тих, що перебували на борту збитого транспортного літака «Іл-76», – уточнив Магаззені.

Тому ООН закликає уряд України до стриманості при використанні сили, а також до забезпечення безпеки і захисту мирного населення при проведенні операцій проти озброєних груп.

Одночасно в доповіді наводиться ряд фотографій і відео, «які використовувалися в пропагандистських цілях, в тому числі фотографії пораненої дитини з Алеппо, Сирія, яка була представлена як жертва боротьби в аеропорту Донецька, а також відео, на якому зафіксовані українські вертольоти з символікою ООН, які були зняті раніше в іншому місці і не використовувалися, як стверджувалося на відео, в ході нинішніх бойових дій в Україні».

Нагадаємо, раніше директор військово-медичного департаменту Міністерства оборони, полковник медслужби Віталій Андронатій в ході засідання парламентського комітету з охорони здоров’я повідомив, що за період збройного протистояння в Донецькій і Луганській областях загинули 147 українських військовослужбовців, поранено – 267.

 Поділитися