MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Ужгородській УВП № 9 після побиття в’язні оголосили голодування (+фото) (ОНОВЛЕНО)

21.06.2014   
Харківська правозахисна група отримала інформацію, яка потребує перевірки, про інцидент в Ужгородській УВП № 9. В’язнів жорстоко побили і зараз вони оголосили голодування.

Харківська правозахисна група отримала інформацію, яка потребує перевірки, про інцидент в Ужгородській УВП № 9.

До ув’язненого Солощенка Юрія Анатолієвича (1974 р. н.), що відбуває довічне покарання, склалося упереджене ставлення з боку керівництва установи. Місяць тому відбувся конфлікт із начальством і Солощенку сказали готуватися до переведення в іншу камеру – до «ображених». Солощенко відмовився.

3 червня начальство прийшло в камеру, де окрім Солощенка знаходилися ще троє в’язнів. Усім сказали готуватися до переведення. Вони відповіли, що «це – не питання, головне – куди?». В’язням відповіли, що до «ображених» (у більш брутальній формі). В’язні відмовилися. Тоді заступник начальника викликав охоронців у повному екіпуванні, які стали жорстоко бити в’язнів. Солощенка витягли в коридор і там продовжували бити. На його крики відреагували в’язні в інших камерах і почали вимагати, щоби побиття припинилося. У відповідь на це в камери пустили газ, почали вибірково «висмикувати» з них в’язнів і також бити.

Солощенка забрили «вниз» для знущань. Зламали ніс, руку, розчавили пальці. В нього мали відбутися три відео конференції (із судом), але його на них не водили, бо видно тілесні ушкодження – він весь у синцях. Після побиття Солощенка помістили в бокс площею 1 кв. м., він був весь у крові, босий, з кайданками на руках. Час від часу його обливали водою й продовжували знущатися. Потому перевели в карцер, далі – в камеру до в’язнів, які можуть про нього подбати.

Наступного дня близько 20 в’язнів оголосили голодування, до них приєдналися близько 300 людей у СІЗО. В’язні вимагали, щоби тих, хто брав участь у побитті, убрали. Начальство зробило це, але за два тижні ті, хто бив ув’язнених, повернулися в установу. Вони усяким способом провокують в’язнів, називаючи їх останніми словами. Ситуація дуже напружена, багато хто на грані зриву.

Сьогодні, 21 червня, в’язні оголосили голодування – принаймні 20 довічників голодують.

От відомості про деяких з них:

Бурмас Олександр Григорович, 1981 р. н.

Гелебрант Іван Ілліч, 1979 р. н.

Колоцей Олексій Олександрович, 1978 р. н.

Лучук Сергій Федорович, 1975 р. н.

Сидунов Віктор Олексійович, 1950 р. н.

Мошковський Олександр Васильович, 1982 р. н.

Маланін Руслан Валентинович, 1947 р. н.

Солощенко Юрій Анатолієвич, 1974 р. н.

Мацей Юрій Степанович, 1981 р. н.

Млинець Сергій Михайлович, 1971 р. н.

Сорокін Сергій Миколайович, 1983 р. н.

Вимагаємо негайного прокурорського реагування!

23.06.2014. До голодувальників приєдналися ще близько 20 людей.

 Поділитися