MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У День підписання Угоди про асоціацію з ЄС – чудовий мультикультурний концерт у Харкові

30.06.2014   
Георгій Кобзар

27 червня 2014 р. на подвір’ї Харківського літературного музею просто неба відбувся концерт міжнародного фестивалю проти ксенофобії «Мистецтво толерантності».

Учасниками концерту виступили поет Сергій Жадан і музиканти Marinita & Orhan Agabeyli та «Сестри Тельнюк».

Незважаючи на доволі прохолодну погоду, двір Літературного музею був заповнений людьми, які прийшли зігрітися справжнім мистецтвом.

Один з глядачів-слухачів – відомий харківський журналіст та громадський діяч Володимир Чистилін, – так пізніше описав концерт на своїй сторінці у «Фейсбуці»:

«Якби мене запитали, як найкраще в Харкові відзначити підписання договору про асоціацію з ЄС, то я запропонував би зібратися в затишному дворику Літературного музею. Покликати туди якомога більше чудових, талановитих і світлих особистостей міста. Запросити Сергія Жадана, Марину і Борю Захарових, хороших музикантів, поетів, яскравих і самобутніх виконавців. Створити атмосферу камерного і дуже європейського за духом свята.

На щастя, нічого вигадувати не довелося. Організатори вечора «Мистецтво толерантності» саме так і зробили. Такого душевного і патріотичного концерту давно вже не було в Харкові».

До речі, вхід на захід був вільним, але збиралися пожертви, які підуть для потреб вимушених переселенців з Донбасу і Луганщини. Свій посильний внесок у загальну добру справу зробили й члени Харківської правозахисної групи та Чугуївської правозахисної групи.

Довідка «ПЛ»:

Сергій Жадан – знаний український поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши автора одним з найвідоміших сучасних українських письменників. Сергій Жадан є також активним організатором літературного життя України (з 2000 року – віце-президент Асоціації українських письменників), учасником мультимедійних мистецьких проектів, а також акцій громадянської непокори.

Marinita (Марина Захарова) – українська співачка, піаністка та композитор, що створила свій власний неповторний стиль, у якому органічно поєднуються різноманітні фольклорні традиції із джазовою та академічною музикою. Орхан Агабейлі – перкусист, барабанщик, засновник власної школи перкусії, учасник різних музичних проектів, як українських, так і міжнародних, працює в найрізноманітніших стилях: від автентичної музики Сходу, до джазу, року, фанку.

В арсеналі «Сестер Тельнюк» безліч стилів, жанрів і звучань. Філософські балади та романси, фольк-рокові композиції та ескізи, акапелла та пісні з елементами медитативної мело-декламації, модерну та неокласики, джаз- та арт-року. У їхніх руках насправді багата палітра, що дозволяє експериментувати в усіх можливих музичних напрямках та створювати власні. Галя та Леся Тельнюк використовують тільки справжню поезію, в їхньому репертуарі пісні на вірші Лесі Українки, Богдана-Ігоря Антонича, Станіслава Тельнюка, Василя Стуса, Ліни Костенко, Оксани Забужко та інших.

Проект «Мистецтво толерантності» – це важливий напрямок діяльності Харківської правозахисної групи. Він включає в себе як дослідження проблеми нетерпимості в Україні щодо різних вразливих груп (моніторинг злочинів на ґрунті ненависті, боротьбу з дискримінацією, захист її жертв), так і проведення музичних фестивалів та концертів «Мистецтво толерантності». У цих заходах беруть участь різноманітні етнічні та джазові музиканти і колективи, стиль яких можна охарактеризувати, як Global music. До участі запрошуються справжні майстри мультикультуралізму. Акції проекту вже неодноразово відбувалися і в Україні, і за кордоном.

«Мистецтво толерантності» реалізується за підтримки Шведської агенції з міжнародного розвитку «SIDA».

 Поділитися