MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Очевидне, грубе та невиправлене порушення Гельсінських принципів Російською Федерацією»

02.07.2014   
Юрій Нужний
Парламентська асамблея ОБСЄ фактично визнала Росію військовим агресором.

Парламентська асамблея ОБСЄ визнала Росію військовим агресором.

Відповідну резолюцію Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) ухвалила 1 липня 2014 р. на сесії, що відбувається в Баку. Автором резолюції є американський сенатор Бенджамін Кардін.

Незважаючи на те, що російська делегація наполягала на виключенні проекту цього документу з порядку денного сесії ПА ОБСЄ, за резолюцію проголосували 92 делегати, проти – 30, утрималися – 27.

У резолюції, зокрема, осуджується «очевидне, грубе та невиправлені порушення Гельсінських принципів Російською Федерацією щодо України, в тому числі особливо кричуще порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни».

При цьому в ході дебатів щодо резолюції було підтримано поправку, згідно з якою засуджується окупація території України.

Крім того, резолюція засуджує різні форми примусу з боку РФ, спрямовані на утиск властивих суверенітету України прав, називаючи такі дії неспровокованими і заснованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах. Парламентська асамблея ОБСЄ в своїй резолюції називає дії Росії «військовою агресією на догоду власним інтересам».

У резолюції висловлено «жаль із приводу збройного втручання, здійснюваного контрольованими Російською Федерацією силами в Україні, а також порушення прав людини, які вони продовжують породжувати».

Також, відповідно до резолюції, ОБСЄ вважає «референдум», що відбувся в Криму 16 березня, нелегітимним, і закликає всі держави-​​учасники відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією.

При цьому резолюція підтримує зусилля та ініціативи, що безперервно вживаються ОБСЄ у відповідь на дану кризу, і закликає всі держави-​​учасники ОБСЄ надати ресурси і політичну підтримку, а також дати можливість ОБСЄ безперешкодно здійснювати свою діяльність «на всій території України, включаючи Крим».

Водночас в ухваленому документі заявлено про «тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, як це визначено Конституцією країни та в її міжнародно визнаних межах». ОБСЄ висловлює незмінну готовність до надання Україні суттєвої допомоги з цих та інших питань.

ОБСЄ закликала Росію припинити втручання в Україні та привести свої дії в рамках відносин з Україною і з усіма державами-учасницями у відповідність з Гельсінськими принципами.

Крім того, в ході дебатів учасники засідання підтримали поправку, згідно з якою в резолюцію був включений пункт з вимогою від РФ відмовитися від військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, негайно відвести свої сили від балтійських держав і «припинити свою підривну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії»

 Поділитися