MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Очевидне, грубе та невиправлене порушення Гельсінських принципів Російською Федерацією»

02.07.2014   
Юрій Нужний

Парламентська асамблея ОБСЄ визнала Росію військовим агресором.

Відповідну резолюцію Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) ухвалила 1 липня 2014 р. на сесії, що відбувається в Баку. Автором резолюції є американський сенатор Бенджамін Кардін.

Незважаючи на те, що російська делегація наполягала на виключенні проекту цього документу з порядку денного сесії ПА ОБСЄ, за резолюцію проголосували 92 делегати, проти – 30, утрималися – 27.

У резолюції, зокрема, осуджується «очевидне, грубе та невиправлені порушення Гельсінських принципів Російською Федерацією щодо України, в тому числі особливо кричуще порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни».

При цьому в ході дебатів щодо резолюції було підтримано поправку, згідно з якою засуджується окупація території України.

Крім того, резолюція засуджує різні форми примусу з боку РФ, спрямовані на утиск властивих суверенітету України прав, називаючи такі дії неспровокованими і заснованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах. Парламентська асамблея ОБСЄ в своїй резолюції називає дії Росії «військовою агресією на догоду власним інтересам».

У резолюції висловлено «жаль із приводу збройного втручання, здійснюваного контрольованими Російською Федерацією силами в Україні, а також порушення прав людини, які вони продовжують породжувати».

Також, відповідно до резолюції, ОБСЄ вважає «референдум», що відбувся в Криму 16 березня, нелегітимним, і закликає всі держави-​​учасники відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією.

При цьому резолюція підтримує зусилля та ініціативи, що безперервно вживаються ОБСЄ у відповідь на дану кризу, і закликає всі держави-​​учасники ОБСЄ надати ресурси і політичну підтримку, а також дати можливість ОБСЄ безперешкодно здійснювати свою діяльність «на всій території України, включаючи Крим».

Водночас в ухваленому документі заявлено про «тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, як це визначено Конституцією країни та в її міжнародно визнаних межах». ОБСЄ висловлює незмінну готовність до надання Україні суттєвої допомоги з цих та інших питань.

ОБСЄ закликала Росію припинити втручання в Україні та привести свої дії в рамках відносин з Україною і з усіма державами-учасницями у відповідність з Гельсінськими принципами.

Крім того, в ході дебатів учасники засідання підтримали поправку, згідно з якою в резолюцію був включений пункт з вимогою від РФ відмовитися від військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, негайно відвести свої сили від балтійських держав і «припинити свою підривну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії»

 Поділитися