Документальне кіно як інструмент просвіти з прав людини
У Києві відбулись одразу 2 правоосвітні заходи для активістів, залучених до організації кінопоказів документального кіно про права людини Docudays UA.
6-7 серпня 2014 р. проходив ворк-шоп «Кіноклуб Docudays UA як інструмент просвіти з прав людини», а 7-8 серпня – семінар «Організація та проведення Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2014».
Під час ворк-шопу керівники постійно-діючих та новостворюваних кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, які започатковані в організаціях-партнерах Фестивалю, у виправних колоніях та навчальних закладах Державної пенітенціарної служби України, обговорили особливості діяльності таких клубів, методику роботи з фільмами у кіноклубах, що працюють з різною аудиторією, обмінялися досвідом своєї діяльності.
Характерною особливістю кіноклубів Docudays UA мусить стати їх постійна робота, яка об’єднуватиме навколо осередків кіно про права людини всіх, хто є небайдужим до цієї складної та важливої тематики.
А діяльність Мандрівного Docudays UA вже традиційно пов’язана з демонстраціями найкращих стрічок цьогорічного Міжнародного фестивалю в усіх регіонах України, які проводитимуться впродовж жовтня, листопада та грудня й будуть тісно пов’язані з Міжнародним днем прав людини.
Запрошені регіональні координатори Фестивалю та представники ДПтСУ за допомогою модераторов обговорень опрацювали проблемні питання в роботі з великою аудиторією, прийоми критичного мислення та розвитку емпатії для активізації ефективної роботи з документальними фільмами про права людини.
Були розглянуті особливості цьогорічного Мандрівного фестивалю, що проходитиме в умовах окупації Криму та фактичної війни в Донецькій і Луганській областях.
Незважаючи на всі труднощі, організатори та партнери Фестивалю дивляться у майбутнє з обережним оптимізмом і продовжують розбудовувати Мережу Docudays UA по всій Україні.
До речі, одним з регіональних партнерів Фестивалю на Харківщині є Харківська правозахисна група.