MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Для звільнення полонених слід звертатися до Міжвідомчого центру

11.09.2014   
Юрій Чумак

В Україні запрацював Міжвідомчий центр допомоги громадянам із питань звільнення полонених і заручників.

Як повідомила волонтер ініціативи «Восток SOS» Анна Мокроусова, Центр було започатковано з ініціативи декількох волонтерських організацій, які раніше самостійно займалися порятунком полонених.

Тепер усі люди, чиї рідні й близькі потрапили в полон на Донбасі та Луганщині, можуть телефонувати на гарячі лінії СБУ за номерами 0800-501-482, (044)-255-52-38 та звертатися на електронну скриньку [email protected].

Мокроусова зазначила, що тільки у списках волонтерських організацій «Восток SOS і «Донбас» зараз є інформація щодо близько чотирьохста полонених. На її думку, загальний рахунок іде на тисячі. Це і військовополонені, і цивільні особи.

Відповідно до наказу СБУ «Про утворення постійно діючого Міжвідомчого центру допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти», державним органам, закладам, установам, організаціям, громадським об’єднанням, юридичним особам і громадянам запропоновано надавати Міжвідомчому центру інформацію про безвісти зниклих під час проведення АТО осіб у вигляді установчих даних таких осіб, дати, місця та обставин зникнення.

 Поділитися