MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сучасна Росія: «Нас виростив Сталін»

12.09.2014   
Олександра Дворецька
Наплювацьке ставлення до жертв політичних репресій, заперечення цінностей прав людини є відмінною рисою сучасної Російської Федерації.

11 вересня 2014 р. депутати КПРФ встановили на Луб’янській площі у Москві півметровий гіпсовий пам’ятник Феліксу Дзержинському. Пам'ятник простояв на місці знесеного монумента в центрі клумби кілька годин.

«Військові дії йдуть на кордоні нашої держави з Україною, тому необхідно згадати про людину, яка з твердим характером і твердою рукою встановлювала кордони держави і керував нею», – заявив депутат Держдуми від КПРФ Володимир Родін.

Нагадаю, що Дзержинський був одним з організаторів «червоного терору». Ф. Дзержинський керував боротьбою з повстанським рухом в Україні. Був одним з організаторів масового терору в Криму з листопада 1920 по березень 1921 року.

Кілька років раніше, не дивлячись на протести, в Москві була відреставрована станція метро «Курська», на вбранні якої процитовано куплет старого гімну СРСР: «Нас виростив Сталін – на вірність народу / На працю й на подвиги нас надихнув».

Наплювацьке ставлення до жертв політичних репресій, заперечення цінностей прав людини є відмінною рисою сучасної Російської Федерації.

Можновладці Росії це відкрито демонструють скрізь, де з’являються, вказуючи, що ось їм-то можна «сякатися в скатертину» на засіданні «джентльменського клубу». Патріотичні маси Росії, взагалі-то, що не сякаються в скатертину, у них вдома клейонка, але, дивлячись на лідерів, впевнені, що поводились би так само, і раді, що влада як ніколи близька до народу.

Все, що Росія зараз робить в Україні – це теж частина такої поведінки. Де можна відкрито плювати на життя мільйонів людей, і це ніхто не буде помічати, робити вигляд і продовжувати з розумним виглядом потягувати віскі або ковтати колючий брют і морщитися тільки від смакових якостей напоїв. Європа ще не розуміє, до яких наслідків призведе заперечення цінностей.

Мені набридла війна. Але сьогодні я не сама вирішую, з ким мені «воювати».

 Поділитися