MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Президент пропонує звільнити терористів від відповідальності

15.09.2014   
Яна Смелянская
Президент України Петро Порошенко запропонував на розгляд депутатів Верховної Ради Проект Закону про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей.

Сьогодні Президент України Петро Порошенко запропонував на розгляд депутатів Верховної Ради Проект Закону про недопущення переслідування та покарання осіб - учасників подій на території Донецької та Луганської областей.
Згідно законопроекту особи, причетні до вчинення кримінальних або адміністративних злочинів у період з 22 лютого 2014 року по день набрання чинності Закону на території Луганської та Донецької областей, звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності за умови неутримання заручників, добровільної здачі бойових припасів, вибухових речовин, військової техніки, тощо та не займають будівлі та приміщення державних органів.
В свою чергу, згідно законопроекту органам влади та їх посадовим особам, установам та організаціям усіх форм власності забороняється дискримінація, переслідування та притягнення до відповідальності осіб, на яких поширюється дія цього закону.
Однак, дія закону не буде поширюватися на осіб причетних до дій, які провокували падіння Малазійського літака та осіб, котрі перешкоджали розслідуванню цієї авіакатастрофи. Також закон не буде поширено на осіб, котрі обвинувачуються в тяжких злочинах та диверсіях, тероризмі, геноциді, навмисному вбивстві, захваті представників влади та правоохоронних закладів, контрабанді, захваті заручників, торгівлі людьми, ґвалтуванні, тощо.
Питання про застосування цього закону буде розглядати суд. Протягом трьох днів з моменту надання чинності закону генеральний прокурор держави має надати доручення прокурорам нижчого рівня внести клопотання щодо звільнення від кримінальної відповідальності відповідних осіб. Місцеві прокурори мають три дні для звертання до суду, а суди, в свою чергу, три дні на винесення відповідного рішення.
Слід зазначити, що закон буде мати перевагу перед Кримінальним та Кодексом про адміністративні порушення і набуває своєї чинності наступного дня після його опублікування. Детально з проектом закону можна ознайомитися тут

 Поділитися