MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Зменшити тютюнопаління – зберегти здоров’я людей

17.09.2014   
Георгій Кобзар

Громадські активісти прагнуть розширити у Харкові перелік місць, вільних від тютюнового смороду.

16 вересня в прес-центрі інформаційного агентства «STATUS QUO» голова правління ГО «Правозахисного об’єднання «Свобода від маніпуляцій», керівник проекту «Харків без тютюнового диму» Олександр Калмиков заявив, що об’єднання має намір радикально скоротити у «Першій столиці» кількість місць для куріння.

За словами Калмикова, у Харкові, в ході моніторингу дотримання заборони реклами тютюну, виявлені численні випадки продажу контрабандних сигарет: «Лотки з контрабандними сигаретами бачили в районі Південного вокзалу, у пішохідних переходах, на ринках. Є контрабанда з Росії, а також з інших країн. Торгують цигарками і бабусі, і молоді люди. Такий рівень продажу контрабандних сигарет свідчить про те, що якась частина міліції це «кришує».

Тому необхідно проводити відповідну роботу з правоохоронними органами.

Втім, правозахисники налаштовані досить оптимістично. Вже зараз за законом в кафе, барах і ресторанах курити не можна, але планується звернутися до Харківської міськради з пропозицією ще більше скоротити кількість місць для куріння.

У проекті, який розробили громадські активісти, зокрема, пропонується заборонити куріння в:

-        громадських приміщеннях в місті,

-        десятиметровій зоні навколо зупинок громадського транспорту,

-        п’ятиметровій зоні навколо входів до приміщень,

-        триметровій зоні навколо банкоматів,

-        на території релігійних організацій,

При цьому в парках, скверах і зелених зонах курити можна буде тільки в спеціально відведених для цього місцях.

Як зазначив Калмиков, на національному рівні громадські активісти добиватимуться доведення закону про заборону реклами тютюну до досконалості. Хоча зараз така реклама заборонена, потрібно домогтися, щоб в Україні ще заборонили викладати на прилавки пачки сигарет.

За даними правозахисників, від хвороб, пов’язаних з курінням, в 2005 – 2006 рр. в Україні помирало близько 100 тис. чол. на рік. Після запровадження певних обмежень на тютюнопаління у громадських місцях, за даними на 2012 р. ця цифра скоротилася до 63 тис. чол. 

 Поділитися