MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Дії Росії свідчать про дискримінацію кримських татар за національною ознакою

18.09.2014   
Яна Смелянская
Дії російської влади щодо кримськотатарського народу дають привід для підозр про цілеспрямовану дискримінацію кримських татар за національною ознакою. 

Про це йдеться у листі уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської до російського омбудсмена Елли Памфілової.

«Упродовж кількох місяців правоохоронні органи Криму та Російської Федерації чинять постійний тиск на кримськотатарський народ і Меджліс, який є не просто представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу, а фактично духовним центром об’єднання всіх кримських татар», – мовиться у повідомленні на офіційному сайті українського омбудсмена.

Валерія Лутковська стверджує, що очевидний тиск на кримських татар почався із заборони в’їзду на територію Криму лідеру корінного народу півострова Мустафі Джемілєву. Саме це, за словами Лутковської, стало причиною проведення 3 травня кримськими татарами акції протесту в Армянську, за участь в якій на багатьох учасників були накладені адміністративні штрафи. Згодом було заборонено в’їзд на територію Криму голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову, а членів Меджлісу почали викликати у прокуратуру для надання різного роду відомостей.

Український омбудсмен наголошує, що під приводом розслідування обставин проведення акції 3 травня було проведено обшуки в будинках і квартирах членів Меджлісу, у медресе, у школі, у мечеті, у приміщеннях редакції газети «Авдет» і фонду «Крим», а також у самій будівлі Меджлісу, згодом і оголошено про виселення Меджлісу з будівлі.

«Зазначені дії влади Російської Федерації відносно кримськотатарського народу, що порушують ряд фундаментальних прав і свобод, набули характеру систематичних і дають привід для підозр про цілеспрямовану дискримінацію кримських татар за національною ознакою», – наголошує у своєму зверненні Валерія Лутковська.

 

radiosvoboda

 Поділитися