MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Прокурор Криму погрожує депортацією

23.09.2014   
Яна Смелянская
Незаконний прокурор Криму оголосила відверту війну кримськотатарському суспільству півострова. Тиск на украіноорієнтованих громадян Криму зростає буквально з кожним днем.

На кримському півострові ніби як немає війни і навіть не стріляють. Але зміна валюти на російський рубль і розвішані всюди триколори - явне підтвердження оккупаціі.Одразу було зрозуміло і те, хто саме візьме на себе основні удари від місцевої самопроголошеної влади. Збройні обшуки в будинках кримських татар, школах, медресе і мечетях, в будівлі Меджлісу кримськотатарського народу.

А все тільки тому, що кримські татари продовжують жити в надії на повернення демократичного ладу та законності на території рідного Криму. На дахах будинків боязко продовжують майоріти жовто - блакитні національні прапори. Рівень патріотизму зріс в рази. Але разом з тим зростає і тиск на кримських татар з боку незаконної російської влади.

Своїми популістськими діями відносно кримських татар не перестає дивувати незаконний прокурор тимчасово анексованого півострову Наталя Поклонська.
Для початку лідеру Меджлісу Рефату Чубарову в прокуратурі анексованого РФ Криму Поклонська оголосила попередження про недопущення ведення екстремістської діяльності. Причиною заяви стала участь близько 100 кримських татар, у зустрічі народного депутата України Мустафи Джемілєва на кордоні між Кримом і материкової України в місті Армянську (лідеру кримських татар заборонили в'їзд до Криму). Всі хто брали участь у зустрічі піддалися з боку влади судовим переслідуванням і зобов'язані були виплатити штрафи. По фактам «незаконних публічних акцій» в Армянську під час зустрічі Джемілєва прокуратура Криму направила постанови до Слідчого комітету і ФСБ «для організації кримінального переслідування стосовно винних осіб» .
Далі - більше. Незабаром в Сімферополі нелегітимною кримською владою було заарештовано будівлю Меджлісу кримськотатарського народу. 17 вересня Різе Шевкіеву, який очолює Фонд "Крим", на балансі якого знаходиться Меджліс, судові пристави зачитали постанову про те, що Фонд і ряд кримськотатарських організацій повинні протягом доби звільнити приміщення по вулиці Шмідта в центрі Сімферополя.
Цьому передував обшук 16 вересня у будівлі Меджлісу, після якого було вилучено протоколи деяких засідань Меджлісу кримскотатрского народу, кілька релігійних книг, комп'ютерна техніка, а також особисті речі народного депутата України Мустафи Джемілєва.
На досягнутому незаконна влада тимчасово окупованого Криму схоже зупинятися не збирається. Вже сьогодні на своїй сторінці у фейсбуці Наталя Поклонська заявила, що хоче заборонити Меджліс, погрожує судити і депортувати з півострова всіх, хто не визнає анексію Криму Росією.
"Всі дії, спрямовані на невизнання входження Криму до складу Росії, будуть переслідуватися за законом. Крім того, людям, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу на території Республіки Крим, загрожує депортація", - написала вона.
Однак потрібно визнати і той факт, що кількість росіян, які радіють через анексії Криму Росією, схвалюють дії Кремля в цьому напрямку і готові самі за це страждати, істотно зменшилася по відношенню до квітня. Тому залишається лише сподіватися на те, що всьому цьому свавіллю незабаром прийде логічний кінець, і права громадян на окупованих територіях все - таки будуть відновлені.

 Поділитися