MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Мы думали, что россияне не станут разрушать наши дома’Закрывали ребенку рот, чтобы россияне не нашли людей в погребе ‘Россияне бездумно уничтожают все вокруг’, — Мария Карандюк, Залесье ‘Ни договариваться с россиянами, ни верить им — нельзя...’ — житель МариуполяNearly 1200 Ukrainian children abducted to Russia and placed with Russian families Россияне обстреливали погреба, в которых прятались люди‘Мы были никто и ничто. Мы были живым щитом для россиян’ ‘Мечтаю, чтобы Украина победила’ ‘У украинцев есть коллективная травма’, — психолог Елена Грибанова200 гривень за бота: СБУ викрила ботоферму, що працювала на спецслужби РФРоссияне стреляли куда ни попадя, разрушили интернат для детейТерехов: У Харкові пошкоджено 4500 багатоповерхівок із 8200Від початку 2023 року Росія могла вивезти 2000 дітей з України, — посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер‘Мой муж и сын были ранены во время авиаудара россиян’ ‘Нашу машину обстреляли россияне’‘Сашу и Василия Васильевича убило при обстреле, а Славика и Николая застрелили россияне’, — житель села Мощун‘200 днів болю та крові. Вам мало?’— дайджест російських протестів «Взял документы, долго смотрел на слово “Украина”». Мариуполька рассказывает о “фильтрации” в БезыменномRussia 'demilitarizes' Ukraine by killing at least 45 children and bombing over 200 schools in Kharkiv region aloneПонад 1200 волонтерів із різних країн архівують українські сайти, щоб зберегти культурну спадщину України

Труни з «вантажем 200» «губляться» по дорозі до Росії

25.09.2014   
Яна Смелянская
Організатор групи у фейсбук "Вантаж - 200" Олена Васильєва повідомляє, що труни з російськими солдатами додому не доїзджають.

Відома російська правозахисниця і цивільний активіст Олена Васильєва, засновник Facebook-групи "Вантаж 200 з України в Росію", в своєму інтерв'ю повідомляє, що російське Міноборони змушує контрактників, які воюють на Донбасі, підписувати заяви без зазначення дати про відпустку, а труни з "вантажем 200 "не завжди доходять додому в Росію.

Крім того, Васильєва відзначила, що зараз триває робота по складанню списків загиблих на Донбасі російських десантників, імена яких згодом будуть розміщені в групі, але, зазначає правозахисниця, "є дуже багато випадків, коли труни з цим" вантажем 200 "додому не доходять".

"Якщо людина гине, то у командування залишається документ, куди вписують заднім числом, що людина була у відпустці невідомо де і, що керівництво за місце його перебування відповідальності не несе", - розповіла Васильєва.

Якщо ж "вантаж 200" все-таки доходить родичам, продовжує правозахисниця, то в документах офіційними причинами смерті солдат, в основному, вказуються "інфаркт", "інсульт", "підірвався на міні на навчаннях", "пневмонія" та інші. "При цьому ми ще не знаємо, скільки людей померли від ран в госпіталях. Це цифра за сімома печатками, нам не говорять про те, хто там знаходиться і скільки їх, отримати ці списки ми практично не можемо.", - пояснила жінка.

Нагадаємо, що трохи раніше адміністрація Facebook видалила групу "Вантаж 200 з України в Росію", присвячену загиблим в Україні російським військовим, які воювали на стороні терористів "ЛНР" і "ДНР". Групу створила громадський активіст Олена Васильєва. У перші ж дні в групі було зареєстровано близько 5,5 тисяч учасників. Користувачі мережі обмінювалися усією наявною інформацією з приводу зниклих військовослужбовців, загиблих і поранених російських солдатів, які опинилися на території України.

 Поділитися