MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Нашу машину обстреляли россияне’‘Сашу и Василия Васильевича убило при обстреле, а Славика и Николая застрелили россияне’, — житель села Мощун‘200 днів болю та крові. Вам мало?’— дайджест російських протестів «Взял документы, долго смотрел на слово “Украина”». Мариуполька рассказывает о “фильтрации” в БезымянномRussia "demilitarizes" Ukraine by killing at least 45 children and bombing over 200 schools in Kharkiv region aloneПонад 1200 волонтерів із різних країн архівують українські сайти, щоб зберегти культурну спадщину УкраїниВигрузили на цвинтарі – як Одеський центр психічного здоров’я «виписує» підопічних Украина: МФПЧ и партнёры приветствуют долгожданный шаг МУС к расследованию злодеянийБілорусь: Недільні «Марші народного обвинувачення» – близько 200 затриманихRussia detains almost 200 Crimean Tatars and closes Crimea Bridge in brazen act of intimidationRussian human rights and LGBT activist savagely murdered after death threatsЖертви тортур: грузинський досвід та українські реаліїНайстарішому дереву в Україні – 2000 роківНебажані особи. Частина друга: Грузинський волонтерШанс на справедливість – вперше з 2004 рокуРосія мусить виплатити Грузії 10 млн. євроЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 200 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 12.11.2018 – 16.11.2018Активисты обнародовали видеореконструкцию событий на Институтской в феврале 2014 годаMonitoring of unlawful violence in Ukrainian police (2004–2017)Моніторинг незаконного насильства в поліції України (2004–2017 рр.)

Труни з «вантажем 200» «губляться» по дорозі до Росії

25.09.2014   
Яна Смелянская

Відома російська правозахисниця і цивільний активіст Олена Васильєва, засновник Facebook-групи "Вантаж 200 з України в Росію", в своєму інтерв'ю повідомляє, що російське Міноборони змушує контрактників, які воюють на Донбасі, підписувати заяви без зазначення дати про відпустку, а труни з "вантажем 200 "не завжди доходять додому в Росію.

Крім того, Васильєва відзначила, що зараз триває робота по складанню списків загиблих на Донбасі російських десантників, імена яких згодом будуть розміщені в групі, але, зазначає правозахисниця, "є дуже багато випадків, коли труни з цим" вантажем 200 "додому не доходять".

"Якщо людина гине, то у командування залишається документ, куди вписують заднім числом, що людина була у відпустці невідомо де і, що керівництво за місце його перебування відповідальності не несе", - розповіла Васильєва.

Якщо ж "вантаж 200" все-таки доходить родичам, продовжує правозахисниця, то в документах офіційними причинами смерті солдат, в основному, вказуються "інфаркт", "інсульт", "підірвався на міні на навчаннях", "пневмонія" та інші. "При цьому ми ще не знаємо, скільки людей померли від ран в госпіталях. Це цифра за сімома печатками, нам не говорять про те, хто там знаходиться і скільки їх, отримати ці списки ми практично не можемо.", - пояснила жінка.

Нагадаємо, що трохи раніше адміністрація Facebook видалила групу "Вантаж 200 з України в Росію", присвячену загиблим в Україні російським військовим, які воювали на стороні терористів "ЛНР" і "ДНР". Групу створила громадський активіст Олена Васильєва. У перші ж дні в групі було зареєстровано близько 5,5 тисяч учасників. Користувачі мережі обмінювалися усією наявною інформацією з приводу зниклих військовослужбовців, загиблих і поранених російських солдатів, які опинилися на території України.

 Поділитися