MENU

Подібні статті

Практика застосування статті 391 Кримінального кодексу України доводить, що ця стаття має бути скасована«Росіяни катували хлопця з Червоного Хреста…»На заводі у Вовчанську росіяни ‘катували струмом навіть батюшку’, — заступник директора заводу«Сашка та Василя Васильовича вбило при обстрілі, а Славка й Миколу застрелили росіяни», – житель села Мощун«Я вкрав у росіян бензовоз» – пенсіонер з Димера знайшов для лікарні соляркуАдвокату вдалось неможливе – підзахисну двічі виправдано у різних кримінальних провадженняхВ окупований Ізюм передали ліки для онкохворих – незважаючи на обстріли з боку росіянУ рф трьох кримських татар засудили до тривалих строків ув'язнення Виїжджайте через Крим! – Верещук закликала херсонців у будь-який спосіб залишити область«Нашу машину обстріляли росіяни» «Ані домовлятися з росіянами, ані вірити їм не можна…» – мешканець МаріуполяВидавав себе за бразильця – російський шпигун намагався отримати роботу у Міжнародному кримінальному судіРосійсько-українська війна та «інша Росія»У Харкові росіяни застосовували заборонені касетні боєприпаси – Amnesty International«Узяв документи, довго дивився на слово ‘Україна’». Маріуполька розповідає про ‘фільтрацію’ в БезіменномуСьогодні – День пам’яті жертв депортації кримських татар. Правозахисники: Україна воює з одним із основних «провайдерів» гомофобії у світі – росієюРома України: голоси з пекла війни. Дискримінація, епідемія, війнаУкраїна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»Євген Захаров: «Я сподіваюсь, що після перемоги Україна зміниться на краще, але за це треба буде боротися»

МАГАТЕ викрило спроби Росії встановити контроль над ядерними об’єктами Криму

01.10.2014
Яна Смелянская

Про це у вівторок 30 вересня на брифінгу в Києві заявив спікер МЗС України Євген Перебийніс, посилаючись на результати засідання основного керівного органу атомного агентства - 58-у сесію Генеральної конференції МАГАТЕ.
"В рамках вищого органу агентства були публічно викрито й засуджено спроби Росії використовувати механізми МАГАТЕ для встановлення і легітимації, всупереч нормам міжнародного права, одностороннього контролю Москви над ядерними об’єктами України в Криму", - повідомив Перебийніс. За його словами, на засіданні Генеральної конференції Україну представляла делегація на чолі з головою Державної інспекції ядерного регулювання України Сергієм Божко.
Як зазначив прес-секретар МЗС, у зв’язку з агресією Росії основний упор українська делегація зробила на необхідність продовження застосування МАГАТЕ гарантій до всього ядерного матеріалу та ядерних установок в Україні відповідно до Статуту цієї організації, а також з урахуванням норм міжнародного права, і виходячи з того, що Крим є невід’ємною частиною України.
"Виступаючи 23 вересня на пленарному засіданні Генконференції, глава делегації України підтвердив неухильне виконання нашою державою зобов’язань за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї", - додав Перебийніс.
Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку зі спробами застосування Російською Федерацією своєї національної юрисдикції до ядерних об’єктів, установкам і матеріалами України, розташованим на тимчасово окупованій Росією території України - в Автономній Республіці Крим та Севастополі.

 Поділитися