MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Волонтера з Полтави визволено з полону

01.10.2014   
Яна Смелянская
Сьогодні нарешті стала відома доля двох з чотирьох полтавських волонтерів, яких було взято у полон 19 червня 2014  року.
Сьогодні вранці додому повернулася Ірина Бойко. Вона провела в полоні у бойовиків 101 день. 20 червня 2014 Ірина Бойко разом з трьома волонтерами - Місюренко, Калашніковим і Матлаш, повезли продовольство українським прикордонникам в Луганську область, де потрапили в полон до ополченців. 28 вересня на мобільний телефон полтавського активіста Василя Ковальчука подзвонив Ігор Безлер (на прізвисько Біс) - один з лідерів повстанців на сході України, командир «Народного ополчення Донбасу» в Горлівці, щоб похвалитися отриманими званням «генерал-майора армії ДНР». В ході розмови він погодився звільнити з полону полтавчанку Ірину Бойко. Василь Ковальчук, разом з дочкою Ірини - Тетяною Єфремовою і активістом Михайлом Дугіним, негайно виїхали на Донбас, до Горлівки. "Учора, приїхавши в Горлівку, була дуже довга і важка розмова з Безлером. У якийсь момент у них виникло бажання залишити в полоні і нас. Зрештою, ми забрали Ірину Бойко і повернулися до Полтави. Ірина в дуже важкому стані - і морально, і фізично. У неї відрубаний мізинець і множинні сліди побиття, але вона жива....", - розповів Василь Ковальчук. Стало відомо, що керівника самооборони м. Полтава, котрий також знаходився в полоні у бойовиків разом з Іриною, Бориса Місюренко - після жорстоких катувань бойовики так званої ДНР розстріляли. Це сталося 21червня 2014 року на третій день полону.
 Поділитися