MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Президент підписав законопроєкт, що впроваджує новий вид покарання — пробаційний наглядПутін-диктатор, обстріл Харкова, ревізія ВЛК — підсумки тижняБрехня Росії про біолабораторії може бути прикриттям її власних злочинів, — дослідженняПозбутися громадянства країни-агресора: Президент відповів на петиціюЕсе про свободу. Український Католицький Університет. Юридична школа. 2023 р.У затоплених Олешках руйнується унікальний музей наївного мистецтва — підсумки тижняЗвіт за результатами моніторингового візиту до Шепетівської виправної колонії №98 та Багатопрофільної лікарні №98 ЦОЗ ДКВС УкраїниПарламентська асамблея НАТО визнала злочини РФ проти України геноцидом і засудила рашизм‘Чесна пам’ять про минуле завжди зміцнює віру в майбутнє’, — Президент УкраїниЗакатовані та розстріляні — мирні мешканці села Мощун Росія намагається зробити звичку знищувати життя новою нормою, — Президент УкраїниОрдер для Путіна: що кажуть експерти та чи врятує Президента РФ міжнародний імунітет?Моніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні №19 ДУ ЦОЗ ДКВС України‘Зруйновано дуже багато будинків, людям нема куди повертатися…’ Неостаточні цифри: лише у Бучанському районі військові РФ скоїли понад 9000 воєнних злочинів Терехов: У Харкові пошкоджено 4500 багатоповерхівок із 8200110 дней в застенках — участник АТО рассказывает про пытки в Купянском изоляторе временного содержания110 днів у катівні — атовець розповідає про тортури в Куп’янському ізоляторі тимчасового триманняПрезидента просять зобов’язати Державну міграційну службу приймати декларації про вихід з попереднього громадянства У США говорять про ‘системність’ злочинів Росії на фоні визнання її державою-терористом з боку НАТО

Ситуація в зоні АТО за минулу добу

13.10.2014   
Яна Смелянская
Президент Петро Порошенко розраховує домогтися повного припинення вогню в зоні конфлікту на Донбасі вже найближчим часом, про це він заявив у своєму зверненні про реалізацію мирного плану і обороноздатності країни. Після того як перемир’я буде встановлено, за словами глави держави, почнеться створення буферної зони, тобто, обидві сторони відведуть важке озброєння як мінімум на 15 кілометрів углиб контрольованої ними території. Це, на думку Порошенка, повинно стати додатковою гарантією дотримання режиму припинення вогню. Проте на думку експертів така заява Президента занадто оптимістична і викликає багато сумнівів, що вогонь на сході України вдасться повністю припинити найближчими днями.

Позитивною тенденцією можна назвати заяву представника Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони Андрія Лисенка про те, що в зоні проведення АТО активність сил противника останнім часом локалізована лише в 5 точках Луганської та Донецької областей. У місцях дислокації незаконних збройних формувань ДНР і ЛНР постійно здійснюються напади та провокації. Зокрема, в донецькому аеропорту, в районі Дебальцево, а також в Ясинуватському районі, де зафіксовано пожвавлення дій противника.

Протягом 11 жовтня тричі був атакований донецький аеропорт, але він все ж залишається під контролем українських військових. Минулої доби противник, за словами Лисенка, обстріляв з установок «Град» позиції сил АТО в районах н.п. Піски, Тоненьке, Новокалинове Донецької області, а також н.п. Мирна Долина Луганської області.

По позиціях української армії в селі Нікішине Донецької області було завдано удар з реактивних установок залпового вогню «Ураган».

Внаслідок обстрілів за минулу добу один український військовий загинув, четверо поранені. Минулої доби також зафіксовано зростання активності у веденні повітряної розвідки позицій сил АТО з боку терористів і російських військ. Роботу БПЛА 6 разів зафіксовалі на Маріупольському напрямку, а також двічі на адміністративному кордоні з окупованим Кримом, інформують в РНБО.

Також голова Луганської ОДА Геннадій Москаль повідомив, що бойовики ЛНР на сьогоднішній день контролюють менше третини території Луганської області.
"Станом на сьогоднішній день загальна площа території Луганської області, яка знаходиться під контролем України, становить 20 тисяч 532 квадратних кілометра. ЛНР контролює менше третини площі - 6000 152 квадратних кілометра", - підкреслив він.

Однак Москаль зазначив, що більшість міст обласного значення все ще знаходяться під контролем бойовиків. Серед них він назвав Луганськ, Алчевськ, Антрацит, Брянку, Кіровськ, Красний Луч, Краснодон, Первомайськ, Ровеньки, Свердловськ, Стаханов. За словами Москаля, Україна контролює три великих обласних міста - Сєвєродонецьк, Рубіжне та Лисичанськ.

 Поділитися