MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Ми — двічі переселенці...’ Луганчанам, що оселилися в Харкові, довелося знову тікати від війниЗвіт за результатами моніторингового візиту до ДУ “Софіївська виправна колонія (№45)” та Софіївської багатопрофільної лікарні №45 філії ДУ “Центр охорони здоров’я ДКВСУ” в Дніпропетровській та Донецькій областях«В сусідньому будинку загинула сім’я» – мешканка СєвєродонецькаУ Донецькій області розпочалася обов’язкова евакуаціяЗ Донецької області до рф вивезли понад сто українських дітей і вже «влаштували» їх у прийомні російські сім’їБагряний хрест над СєвєродонецькомЗникнення безвісти, насильницькі зникнення та незаконне позбавлення волі під час війни в Україні (за даними по Херсонській, Запорізькій, Харківській та Луганській областях)Узагальнення подій, які відбулися у Луганській області протягом 121 дня повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 червня 2022 рокуОкупанти, погрожуючи розстрілом дітей, примушують жінок шпигувати – очільник Луганської ОВА Уряд: Руйнування майна можна буде фіксувати через «Дію» Російські окупанти розстріляли з танку Кремінський геріатричний пансіонат – голова Луганської ОДАЗАЯВА УГСПЛ и ХПГ щодо наслідків «визнання» Росією самопроголошених Донецької та Луганської народних республік У Києві затримали очільника донецької «Ізоляції»У Луганській області підірвалася пожежна машинаВідкрите звернення правозахисних організацій щодо руйнування засад судочинства антикорупційними органамиРада проголосувала за безкоштовне харчування для дітей переселенцівЛьвівський суд зобов’язав Росію виплатити понад 4.7 млн ₴ переселенцям зі Станиці ЛуганськоїНа сміттєзвалищі у Сєвєродонецьку відсутні майданчики для збору сміттяЯк впливають на довкілля заводи Донеччини та ЛуганщиниДоповідь про втрати цивільного населення, руйнування житла та інфраструктури внаслідок збройного конфлікту на сході України

В Слов’янську підрахували зруйновані будівлі. Хто буде відновлювати?

15.10.2014   
Яна Смелянская
Школи, лікарні, висотки і приватні будинки. Зруйновані повністю, і лише пошкоджені снарядами. В Луганській і Донецькій областях таких - сотні. І рано чи пізно їх доведеться відновлювати.


Жителі зруйнованих будинків на Донбасі не отримують допомогу від держави і відновлюють будинку власними силами. Про це говорять місцеві жителі міста Слов’янськ Донецької області. Це містечко одним з перших в Україні зазнало значних руйнувань в ході проведення АТО.
Сьогодні мешканці Слов’янська, чиї будинки постраждали під час військових дій на території області вимагали у міському виконкомі допомогти з відновленням. Відповідне звернення передали чиновникам. Але ініціативній групі пояснили, що поки Кабінет міністрів не затвердить списки по зруйнованим будинкам, фінансування не буде.
У Слов’янську кажуть, що державної допомоги на відновлення житла місцеві жителі ще не отримували. "Прийшла тільки гуманітарна допомога - шифер і плівка. Сьогодні мають нам виділити", - каже місцевий житель міста.
За даними міськради Слов’янська, в місті пошкоджено 224 багатоповерхівки, значні руйнування отримали 38 будинків. Капітального ремонту потребують 1583 квартир. Зруйнованих квартир - 194. У приватному секторі частково зруйновані 1500 будинків, повністю - 200. У селищі Семенівка, згідно заяв громадян, повністю зруйновані 43 будинки, частково - 221.
В обласній державній адміністрації наголошують, що сьогодні багато жителів готові повертатися в Слов’янськ і допомагати відновлювати рідне місто.
Фахівці визначили три категорії руйнувань, згідно з якими буде виділятися фінансування. Перша - це легкі ушкодження, друга - середні (дах, вікна), третя - "відновленню не підлягає".
Як повідомляють місцеві жителі, архітектори з БТІ зробили перепис будинків, які потребують відновлення. Але ці дані не затверджені, а відповідно не мають юридичної сили.

"У мого будинку третя категорія, жити в ньому неможливо. Тепер, як буде далі, ніхто не знає. Нам пояснили, що відновлювати будинки не будуть, а будуть просто виділяти нам гроші. При цьому оцінку вестимуть з Києва. Як, ми не знаємо ", - каже мешканка Слов’янська. Вона відзначає, що суму збитку від ушкоджень також ще не встановлювали.
У міському виконкомі жителям розповіли, що до кінця року допомоги чекати не варто. Передбачається, що перші кошти будуть виділені не раніше, ніж затвердять новий бюджет.

Завдяки активістам "поранені" будинки й будівлі тепер можна самостійно відзначити на карті. Спочатку необхідно зареєструватися на сайті: https://stopterror.in.ua/main, а потім заповнити на кожен будинок коротку анкету. Чи допоможе ця карта відновити втрачені українцями будинку - навряд чи. Але порахувати втрати - так.

 Поділитися