MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українська держава заплатить 5000 євро за зрізану з вінка Януковича стрічку

31.10.2014   
Георгій Кобзар
Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну сплатити 5000 євро пенсіонерці Ганні Швидкій, яка у 2011 році зрізала стрічку з вінка, покладеного тодішнім президентом Віктором Януковичем до пам’ятника Шевченка.

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну сплатити 5000 євро пенсіонерці Ганні Швидкій, яка у 2011 році зрізала стрічку з вінка, покладеного тодішнім президентом Віктором Януковичем до пам’ятника Шевченка.

Як повідомляє «Українська правда», ЄСПЛ 30 жовтня 2014 р. оприлюднив своє рішення у цій справі. Згідно з ним, українська влада визнана винною у порушенні 2-х статей Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод – про право людини на висловлення думки та про право на оскарження судового рішення.

Як відомо, 24 серпня 2011 року Янукович в рамках святкування Дня незалежності поклав вінок до пам’ятника Шевченка. Ця подія супроводжувалася протестами опозиції; одна з мітингувальниць, Ганна Швидка, відрізала з президентського вінка стрічку з прізвищем Януковича. Зрештою її затримали, визнали винною у дрібному хуліганстві і призначили найвище покарання за даною статтею КУпАП – арешт на 10 діб.

Європейський суд з прав людини погодився з тим, що заявниця дійсно вчинила хуліганські дії. Але особливості процесу над нею свідчать про політичну мотивованість вироку.

«Призначення максимально можливого покарання 63-річній жінці, яка не мала проблем із законом та не становить небезпеки для суспільства, є непропорційно жорстким рішенням. У вироку суду підкреслено її відмову визнати вину, а це означає, що її покарали через небажання змінювати політичні погляди», – зауважив ЄСПЛ.

Також в Страсбурзі зазначили, що Ганна Швидка змогла опротестувати вирок лише після того, як повністю відбула покарання, що свідчить про порушення права на оскарження.

 Поділитися