MENU

В ОБСЄ повідомили про атаку на безпілотник місії

05.11.2014
Яна Смелянская

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні повідомила про чергові електронні атаки на її безпілотний апарат, використовуваний для спостереження.
Як повідомляє офіційний сайт місії, два таких напади сталися вдень, коли апарат летів над захопленою сепаратистами територією в Чермалик, 40 км на північний схід від Маріуполя. Перший аналіз даних з апарату свідчить, що перешкоди для сигналу супутникової навігації, який використовує безпілотник, ставила апаратура військового призначення.
Представники місії одразу звернулися в штаб антитерористичної операції в секторі "М", де підтвердили, що українські війська не ставлять таких перешкод. Безпілотник залишив місце події і пізніше безпечно приземлився.
В ОБСЄ відзначили, що це було вже третє небезпечне втручання в роботу безпілотних апаратів місії, яке створює перешкоди здійсненню мандата місії.
Слід нагадати, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні вже повідомляла про виставлення перешкод для GPS-сигналу безпілотника недалеко від Маріуполя 29 жовтня, а також про спробу збити її безпілотник із зенітної установки над територією, окупованою росіянами, 2 листопада.
Місія використовує зараз лише два безпілотних апарату для спостереження за припиненням вогню, але планує збільшити їх кількість.

 Поділитися