MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Хто й навіщо підірвав «Стіну»?

12.11.2014   
Георгій Кобзар
У відділенні політравми Харківської лікарні швидкої і невідкладної медичної допомоги знаходяться одна жінка і двоє чоловіків з множинними осколковими непроникаючими пораненнями м’яких тканин тіла, а в опіковому відділенні – троє чоловіків. З них два перебувають у реанімації, їхній стан важкий.
У відділенні політравми Харківської лікарні швидкої і невідкладної медичної допомоги ім. Мещанінова знаходяться одна жінка і двоє чоловіків з множинними осколковими непроникаючими пораненнями м’яких тканин тіла, а в опіковому відділенні – троє чоловіків. З них два перебувають у реанімації, їхній стан важкий, але загрози для життя немає, хоча у одного обгоріло 40% тіла. Такі наслідки вибуху в рок-пабі «Стіна» на вул. Римарській, що пролунав у Харкові в минулу неділю 9 листопада 2014 року. Скоріше за все, до пабу невідомий приніс пакет з вибуховим пристроєм, начиненим залізом. Пакет вибухнув. Життя бармену врятувала бетонна барна стійка, арт-директора вибуховою хвилею відкинуло в іншу кімнату. Постраждали 13 людей, більше всіх – ті хлопці, які перебували в епіцентрі вибуху. Розслідуванням займається прокуратура, СБУ і міліція. УСБУ в Харківській області внесло відомості про подію до Єдиного реєстру за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що спричинив тяжкі наслідки). Директор пабу Михайло Озеров вважає, що це був теракт та пов’язує вибух з волонтерською допомогою, яку співробітники закладу і він особисто надають переселенцям з Донбасу, а також бійцям, які беруть участь в Антитерористичній операції.
 Поділитися