MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Брутальне побиття засуджених у Бердичівській виправній колонії №70

17.11.2014   
Прес-анонс прес-конференції, яка відбудеться о 13.00 19 листопада в інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна"

Прес-анонс

19 листопада, 13:00, Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна»                Київ, вул. Рейтарська, 8/5а

12 листопада з Бердичівської виправної колонії №70 до Харківської правозахисної групи надійшла інформація про масовий обшук, побиття засуджених та вивезення частини засуджених, в тому числі побитих, до інших установ системи виконання покарань.

14 листопада 2014 року спільна група з працівників офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини та Харківської правозахисної групи відвідала Київський слідчий ізолятор №13, кули були переведені 4 особи з ВК-70, та Бердичівську ВК-70 і підтвердила факти побиття засуджених. Лікар, що перебував у складі комісії, зафіксував у 6 осіб тілесні ушкодження,  отримані в результаті побиття.

Практика побиття засуджених, яка використовується з метою залякування засуджених, була однозначно засуджена в рішеннях Європейського суду з прав людини Давидов та інші проти України та Карабет та  інші проти України, в яких було визнано порушення статті 3 Європейської конвенції, що забороняє катування та жорстоке і таке, що принижує гідність, поводження чи покарання. 12 листопада в Бердичівській колонії повторилась ситуація, коли в результаті масового обшуку було побито засуджених. Відтак державні органи знову брутально порушили і національне законодавство, і Європейську конвенцію з прав людини.

19 листопада 2014 року під час прес-конференції правозахисники і запрошені співробітники системи виконання покарань представлять інформацію та документи про це кричуще порушення прав людини, яке вимагає детального розслідування та покарання винних, представлять дані про інші порушення прав людини в ВК-70, а також нададуть інформацію про розповсюдження адміністрацією ВК-70 серед засуджених сепаратистської газети «Новороссия».

Учасники:

Євген Захаров, Харківська правозахисна група

Олександр Павличенко, Харківська правозахисна група

Анна Литвин, адвокат

Представник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини

Представник Державної пенітенціарної служби України

 

Контакти: Євген Захаров zakharove[@]gmail.com

 Поділитися