MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Фестиваль правозахисних фільмів – в Ізюмському професійному ліцеї

30.11.2014   
Віталій Носачов

27 листопада в Ізюмському професійному ліцеї вперше пройшли кінопокази правозахисного фестивалю документальних фільмів ««Docudays UA».

Вже 11 років в Україні, зокрема і в Харкові, проходить цей Мандрівний фестиваль. Як правило, він починається у жовтні, проте цього разу організатори перенесли його на листопад – грудень, щоби він не збігався з передвиборчим періодом.

Співорганізатор Фестивалю, голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», активіст Харківської правозахисної групи і ряду інших правозахисних організацій Юрій Чумак відкрив цей захід, розказавши дітям, вчителям і майстрам про зміст і значення фестивалю, про права людини і потребу їх не лише знати, а повсякчас захищати у реальному житті.

З понад трьох десятків стрічок, що представлені у програмі Мандрівного фестивалю, для показу учням було відібрано дві, найбільш адаптовані для сприйняття підлітковою аудиторією і водночас такі, що несуть як виховну функцію, так і мають естетичну, художню вартість.

Так, учні груп К-312, КС-311, К-314 і КС-314 переглянули литовсько-естонську документальний фільм «Лізо, ходи додому!», присвячену питанням виховання дітей у неблагополучних сім’ях, родинах батьків-алкоголіків. По перегляду учні обговорили з організаторами заходу стрічку, життєві ситуації, в які потрапляють такі діти, зробили власні висновки.

Далі всі групи, що присутні нині у ліцеї на теоретичному навчанні, переглянули британську документальну стрічку «Содік», присвячену підлітку, що вчинив злочин і наступні 30 років – майже все своє свідоме життя – має провести за ґратами.

По закінченню перегляду й обговорення фільмів, Юрій Чумак в інтерактивній формі розповів учням про те, як правильно спілкуватися з працівниками міліції та вручив правові пам’ятки з серії «Адвокат у кишені», розроблені експертами Асоціації УМДПЛ.

Водночас він надав до бібліотеки ліцею брошури, видані Асоціацією УМДПЛ: «Маєш знати», призначені для рівноправного діалогу з посадовцями Державної міграційної служби, та «10 порад водієві», присвячені правилам комунікації з працівниками ДАІ, а також низку правових буклетів, виданих Чугуївською правозахисною групою та Міжнародним фондом «Відродження».

А в підсумку адміністрація ліцею домовилась з організаторами заходу про створення на базі навчального закладу постійного кіноклубу для показу соціальних і правозахисних фільмів громадської і виховної спрямованості.

ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції. На Харківщині організаторами Мандрівного фестивалю виступають «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв», «Харківська правозахисна група» і «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА».

Слід зазначити, що це Мандрівний кінофестиваль, єдиний такий в Україні – по завершенню кінопоказів у Києві Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в різних регіонах нашої країни. У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко по всій Україні. Проте в Ізюмі він вперше, і приємно зазначити, що з усіх закладів міста організатори обрали саме Ізюмський професійний ліцей

Віталій Носачов, викладач ліцею

 Поділитися