MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисники назвали дискримінаторів 2014 року

11.01.2015   
Георгій Кобзар
Правозахисники оприлюднили імена осіб та організацій, які найбільш злісно порушували принципи рівності та недискримінації в Україні протягом 2014 року.

Коаліція з протидії дискримінації, до складу якої входить 50 громадських організацій, визначила найбільш дискримінаційний вчинок, висловлювання та законодавчу ініціативу в рамках антипремії «Дискримінатор року». «Переможцями» стали Національний банк України, «ДельтаБанк» і екс-мер Києва Олександр Омельченко.

Їм відправлять «ганебні дипломи» і шори – символ зашореності та обмеженості у поглядах.

Як повідомляє «Центр інформації про права людини», у номінації «Язик мій – ворог мій» перемогу здобув депутат Київської міської ради, колишній мер Києва Олександр Омельченко – за найбільш дискримінаційне висловлювання щодо людей з інвалідністю. Цитата мовою оригіналу: «І нащьот етіх пільговиків. Підготуйте проект рішення Київської міської ради, з 1 січня, крім інваліда, бідненької людини, Богом обіженої, сліпенької, глухенької, кривенької, ніяких пільг нікому...».

За реально ганебний вчинок (номінація «Реально Г») правозахисники відзначили Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк». Шори і ганебний диплом цей банк отримає за відмову у побутових кредитах людям з інвалідністю.

З такою практикою зіштовхнувся харків’янин Юрій Череда, людина з інвалідністю І групи по зору. Бажаючи придбати телевізор у супермаркеті в розстрочку, він звернувся до представника ДельтаБанку з виписаним рахунком-фактурою. Але йому було висунуто вимоги, які не висувалися до інших покупців: надати банку поручителів з числа членів сім’ї, інакше банк не має можливості надати кредит.

У номінації «Дискримінація «в законі» (за найбільш небезпечну та дискримінаційну законодавчу ініціативу) переміг Національний банк України. Шори і ганебний диплом НБУ отримає за дискримінаційну постанову від 3 листопада 2014 року № 699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим».

Згідно з цією постановою, кримчан обмежили в можливості користування основними банківськими послугами, такими як купівля валюти, відкриття рахунків, здійснення виплат тощо. А термін «нерезидент» був застосований по відношенню до громадян України, у яких в паспорті стоїть кримська реєстрація.

16 грудня Національний банк України прийняв іншу постанову – №810, проте, така спроба виправити ситуацію з дискримінацією кримчан призвела до нових обмежень їхніх прав та встановила додаткові обов’язки.

Нагадаємо, антипремія «Дискримінатор року» вручається з 2013 року і має на меті привернути увагу до проблеми дискримінації та показати реальні загрози на шляху забезпечення в Україні принципу рівності та недискримінації для всіх людей.

 Поділитися