MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міліціонери відібрали в ромів гроші та погрожували зоною АТО

19.01.2015   
Георгій Кобзар

З кричущим випадком самоправства міліціонерів та дискримінації за національною ознакою зіткнулися роми у м. Вовчанську Харківської області.

Захистити ромів від беззаконня допомогли скоординовані дії правозахисників, керівництва МВС та широкий розголос обставин справи.

Як повідомляє «Правовий простір», фахівців громадської організації «Чачімо» поінформували про свавілля міліції 17 грудня 2014 року – директор Вовчанського районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповів, що у школі-інтернаті, де нині розселені вимушені переселенці, в тому числі і 20 ромів, стався конфлікт.

Після чого ввечері до ромів завітали троє чоловіків у штатському. Представилися працівниками міліції (як з’ясувалося пізніше, один з візитерів є начальником місцевого кримінального розшуку). Чоловіки зайшли до кімнати, де проживає велика ромська сім’я. Грубо пояснили господарю, що прийшли вступитися за якогось знайомого, який також мешкає у цьому домі, і якого роми, нібито, чимось образили.

На прохання господаря кімнати показати посвідчення, міліціянт ударив його, почав погрожувати. Після чого чоловіка, його дружину, двох синів і невістку силоміць доправили до відділку міліції, вимагали гроші – 2 тисячі гривень. У разі непокори загрожували відправити родину, в якій шестеро малолітніх дітей, назад до зони бойових дій. Роми змогли назбирати і віддати утримувачам лише 600 гривень. Тільки після цього їх відпустили.

На місце події голова «Чачімо» Микола Бурлуцький виїхав разом зі спостерігачем ОБСЄ спеціальної моніторингової місії в Україні та представником Громадської ради при ГУМВС України в Харківській області.

Спершу заїхали до постраждалих ромів, потім – до відділку міліції, де зустрілися з тим самим начальником кримінального розшуку. Як згадує Микола Бурлуцький, прийом був далеко не теплим. Міліціянт грубив, своєї вини не визнавав.

Тоді правозахисники звернулися до керівництва ГУМВС, адже залишати безкарним цей випадок було не можна.

І вже 22 грудня у Вовчанській райдержадміністрації відбулась екстрена нарада з цього приводу, на якій були присутні директор райцентру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, постраждалі роми-переселенці, начальник обласної міліції, директор школи-інтернату.

В результаті, начальник обласної міліції особисто вибачився перед ромами, повернув їм відібрані 600 гривень та пообіцяв, що всіх трьох співробітників міліції – винуватців цієї ганебної історії – буде звільнено з лав органів внутрішніх справ.

 Поділитися