MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Шестимісячний хлопчик помер від нанесених ушкоджень

19.01.2015   
Яніна Смелянська
Дитина, поранена під час бійні, влаштованої російським солдатом в Гюмрі (Вірменія), померла. Про це повідомило міністерство охорони здоров’я Вірменії.

Лікарям все - таки не вдалося врятувати життя шестимісячного Сергія Аветисян, пораненого під час трагедії в Гюмрі. Сережа виявився єдиним, хто вижив після вбивства російським солдатом Валерієм Пермяковим шістьох членів сім’ї Аветісян. Лікарі боролися за життя дитини протягом тижня. Після колото-різаних ран в області грудини малюк переніс дві операції. У дитини розвинувся набряк легенів і дихальна недостатність.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За попередніми даними слідства, 12 січня військовослужбовець російської військової бази у Вірменії рядовий Валерій Пермяков самовільно залишив службу у варті, зі зброєю пішов у місто, де в одному з будинків пострілами з автомата убив одразу шістьох членів сім’ї Аветисян, в живих залишилася лише шестимісячна дитина.
Після цього вірмени вийшли на масові акції протесту, вимагаючи видати Пермякова вірменському правосуддю. Тоді 12 людей постраждали, серед них були журналісти і поліцейські.
Зараз Пермяков затриманий. Він зізнався у скоєнні злочину, але видавати вбивцю Вірменії Росія не поспішає. У російських спецслужбах повідомляють, що доля Пермякова буде залежати тільки від політичної волі російської влади.
Як стверджує російська сторона, у разі Пермякова має місце правова колізія: з одного боку, передача Пермякова вірменським правоохоронним органам відповідає угоді «З питань юрисдикції та взаємної правової допомоги у справах, пов’язаних з перебуванням російської військової ба зи на території Республіки Вірменія», укладеним ще в 1997 році. Згідно з ним, злочини, які на території Вірменії вчинила особа зі складу російської військової бази, розслідують компетентні органи Вірменії. Однак, як стверджує російська сторона, з іншого боку, Пермяков знаходиться під захистом ст. 61 Конституції Росії, згідно з якою не може бути виданий іншій державі.
Зараз військовослужбовець заарештований на два місяці. Його утримують на гауптвахті військової бази. У той же час російський юрист Військової колегії адвокатів Володимир Трігнін стверджує, що для видачі Пермякова вірменській стороні підстав немає. 

 Поділитися