MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«ДНР» та «ЛНР» – штрафбати для російських злочинців

26.01.2015   
Сергій Григор’єв

Бойовик так званої «ЛНР», взятий у полон, виявився громадянином Росії, кримінальником, якому російська влада пообіцяла за участь у війні на Сході України «скостити строк».

За інформацією прес-центру антитерористичної операції, 25 січня 2015 р. поблизу населеного пункту Санжарівка Донецької області українські військові взяли у полон механіка-водія танка, громадянина Російської Федерації Г., мешканця Краснодарського краю (Республіка Адигея).

Як розповів бойовик, він, маючи три судимості, був затриманий працівниками МВС РФ у Ростові-на-Дону на місці чергового злочину (викрадання автомобіля). Замість «відсидки» чергового тюремного строку, місцевий очільник поліції запропонував крадієві на місяць відправитись в Україну «захищати руський мир». Після чого з даного кримінальника знімались всі обвинувачення та закривалась карна справа.

22 грудня 2014 року горе-найманець перетнув державний кордон України та проходив «службу» механіком-водієм танка Т-64 в одному з підрозділів «армії ЛНР» на Луганщині.

Зі слів Г., 23-25 січня 2015 р. він брав участь у бойових діях проти Збройних сил України в районі міста Дебальцево та, під час штурму одного з опорних пунктів ЗСУ, був захоплений українськими військовими.

Полонений також повідомив, що в складі його підрозділу перебуває близько 70% громадян Росії, які подібним чином, вбиваючи українців, скасовують собі тюремні строки.

«Мені пофіг ця Новороссія, аби в каталажку не потрапити», – заявив найманець під час допиту.

Як зазначається у коментарі Міністерства оборони України, «зрозуміти мету Кремля нескладно – одним махом вирішити три питання: очистити Росію від криміналітету, позбавити себе необхідності годувати та утримувати засуджених, а також поповнити ряди «мешканців Донбасу», які «захищають свою землю», займаючись вбивствами громадян України та нищенням інфраструктури регіону».

 Поділитися