MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Спецпредставник МЗС України буде запобігати антисемітизму і ксенофобії

26.01.2015   
Юрій Нужний
27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З огляду на це МЗС України заявило про намір найближчим часом призначити Спеціального представника міністра закордонних справ України з питань запобігання і протидії антисемітизму і ксенофобії.

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей день є нагадуванням про те, що ми маємо докласти спільних зусиль, щоб запобігти повторенню цієї трагедії.

З огляду на це МЗС України заявило про намір найближчим часом призначити Спеціального представника міністра закордонних справ України з питань запобігання і протидії антисемітизму і ксенофобії, головним завданням якого буде координація зусиль на цьому напрямі та взаємодія з партнерами.

«Таке призначення є вкрай важливим саме в час збройної агресії Російської Федерації проти України, коли порушено всі норми міжнародного права, щодня гинуть наші громадяни, опинилися під загрозою досягнення незалежної України у відновленні прав депортованих народів та побудові толерантного суспільства, в якому мирно співіснували різні народи та конфесії», – йдеться у заяві МЗС.

Також у МЗС зазначили, що в міністерстві поділяють стурбованість міжнародного співтовариства проявами антисемітизму і засуджують всі вияви нетерпимості та насилля на ґрунті національної чи релігійної приналежності, де б вони не відбувалися.

МЗС України закликало все міжнародне співтовариство об’єднати зусилля у боротьбі з антисемітизмом і привітало ініціативу ООН щодо проведення першого неформального засідання Генеральної Асамблеї ООН з проблематики подолання антисемітизму у світі, яке відбулося 22 січня 2015 року.

Нагадаємо, Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – пам’ятна дата, введена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно 27 січня, адже саме цього дня в 1945 році Радянська армія звільнила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.

 Поділитися