MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ПАРЄ добивається звільнення Надії Савченко. Росія торгується

28.01.2015   
Юрій Шершень

Парламентська Асамблея Ради Європи 26 січня 2015 р. визнала повноваження народного депутата України Надії Савченко, її затвердили членом делегації українського парламенту в ПАРЄ. Відтак вона отримала міжнародний імунітет. Про це повідомила в Страсбурзі президент організації Анн Брассер.

А. Брассер знову закликала Росію звільнити льотчицю відповідно до правил Ради Європи:

«У правилах ПАРЄ підкреслено, що на членів Асамблеї поширюється імунітет. Усі ми маємо не лише недоторканність на період сесії, але також повинні мати імунітет, необхідний для відвідання сесії. Тож якщо один із депутатів перебуває за ґратами, його має звільнити влада, яка його утримує».

Сама Надія Савченко, що оголосила голодування у московському СІЗО, написала з-за ґрат звернення до делегатів ПАРЄ. Його оприлюднив у соцмережі адвокат льотчиці Марк Фейгін. В ньому вона нагадує обставини свого затримання бойовиками 17 червня та незаконного вивезення у Росію:

«Я була викрадена з території України, незаконно вивезена в Росію і незаконно утримуюся у російських в’язницях. Мене звинуватили у злочинах, яких я ніколи не скоювала, і, не зважаючи на те, що російському слідству були надані докази моєї повної невинності, мене однаково продовжують утримувати як заручника. Я винна лише у тому, що захищала свою Батьківщину».

Росія, яка спочатку навідріз відмовлялася відпускати українську полонянку, вже незабаром почала вести торги з цього приводу.

Під час засідання профільного комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи російська делегація офіційно заявила, що підтримує рішення щодо звільнення Надії Савченко. Натомість росіяни на неформальних консультаціях у Страсбурзі висунули умову звільнення з-під варти українського депутата.

Пропозиція РФ зводяться до того, що вони звільнять Савченко (і, можливо, ще декількох українців-заручників, утримуваних в Росії) в обмін на повне відновлення повноважень делегації Російської Федерації в рамках ПАРЄ.

Нагадаємо, ПАРЄ ще в квітні минулого року позбавила Росію права голосу і виключила зі своїх керівних органів. Тоді Парламентська Асамблея Ради Європи «для того, щоб висловити своє засудження і несхвалення дій Російської Федерації щодо України» позбавила російську делегацію права брати до кінця року участь у голосуваннях, працювати в керівних структурах Асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами.

 Поділитися